RETRO

Tomb Raider: The Times Exclusive Playable Level

Chciałbym przedstawić wam prawdziwą perełkę dla fanów Lary Croft, a mianowicie Tomb Raider: The Times Exclusive Playable Level. Wyłącznie najwięksi fani serii pamiętają, że coś takiego istnieje i raczej tylko garstka z nich ograła ten słynny poziom.

O co tyle hałasu ?

Tomb Raider: The Times Exclusive Playable Level to dosłownie jeden poziom po którym Lara może sobie poskakać, postrzelać oraz, co oczywiste rozwiązać kilka raczej prostych zagadek. Model postaci, tekstury i całą resztę scenerii “zapożyczono” z Tomb Raider: The Last Revelation, jednak Tomb Raider: The Times Exclusive Playable Level nie ma fabularnie nic wspólnego z wyżej wspomnianym tytułem. Po prostu marketingowcy skojarzyli fakt, że niedługo mijała okrągła 75 rocznica odkrycia grobowca Tutanchamon’a oraz to, że fabuła The Last Revelation dzieje się głównie w Egipcie więc… szkoda by było, by tych dwóch faktów nie połączyć.

Pomimo, że jest to jeden poziom nie zabrakło w nim szczątkowej fabuły. Peter Stothard (redaktor The Times) zleca bohaterce sprawdzenie co kryje przed światem grobowiec Tutanchamon’a. Jako, że Lara wprost uwielbia narażać swoje życie dla przypadkowo spotykanych osób… godzi się i wyrusza na kolejną przygodę.

Zakres ruchów Lary wzięto bezpośrednio z The Last Revelation zatem osoby, które pamiętają ten hit z 1999 roku bardzo szybko się w nim odnajdą. Sam poziom również nie jest jakoś arcytrudny, na ukończenie potrzeba nam ok. pół godziny czasy.

Galeria Tomb Raider: The Times Exclusive Playable Level

Skąd pobrać Tomb Raider: The Times Exclusive Playable Level ?

Tutaj właśnie leży pies pogrzebany… Płytka CD z tym poziomem dostępna była jedynie na PC. Jak łatwo już wywnioskować, dorzucona była do jednego z wydań czasopisma The Times. Nawet jak zdobędziecie w jakiś sposób wersję na PC to jej uruchomienie pod Win 10/11 graniczy niemal z cudem. Po prostu to jest już tak stary kawałek kodu, że zmuszenie go do współpracy z nowszymi systemami kosztuje masę nerwów.

Ale i na to mamy rozwiązanie. Jednemu z fanów przygód Lary udało się dokonać konwersji The Times Exclusive Playable Level na konsolę PlayStation. Działa ona poprawnie zarówno na emulatorze DuckStation oraz ePSXe. Jedyne co musicie zrobić to poszperać w sieci i pobrać spreparowane *.iso.

Jak widzicie po powyższym wpisie, kiedyś graliśmy nieco inaczej. Aby zdobyć coś na kształt dzisiejszych DLC musieliśmy się naprawdę napocić 😉

Miłego grania i dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Galerians (1999)

Kabson

Gry które ryły psychę – PSX

Kabson

DuckStation – doskonała alternatywa dla emulatora ePSXe

Kabson

Vib-Ribbon (1999)

Kabson

Dodajemy okładki do gier na DuckStation

Kabson

Evil Zone (1999)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.