RETRO

Trojan (1986)

Trojan na konsolę NES to jedna z bardziej kultowych gier akcji z lat 80-tych, wyprodukowana przez firmę Capcom. Gra oferuje bardzo prostą i klasyczną rozgrywkę, jednakże zachęca do eksploracji świata gry dzięki swej trudności.

Gra nie oferuje nam rozbudowanej fabuły, ale to właśnie w czystości rozgrywki leży jej urok. Sterując bohaterem przemierzamy kilka naprawdę trudnych poziomów na których przyjdzie nam walczyć za pomocą miecza i tarczy z innymi przeciwnikami. Gra Trojan na konsolę NES ma do zaoferowania siedem poziomów, z których każdy kończy się walką z bossem. Każdy poziom ma swój unikalny design i wymaga od gracza pokonania wielu wrogów oraz przeszkód, aby dotrzeć do końca. Same plansze są dość krótkie, jednak każda z nich zawiera kilka sekretów i ukrytych przeciwników. Bossowie w grze wymagają specyficznego podejścia i raczej nie pokonacie ich za pierwszym razem.

Nasz bohater wyposażony jest w miecz oraz tarczę, która umiejętnie wykorzystana potrafi blokować ataki wrogów. Wprowadzenie mechaniki blokowania do gry sprawiło, że tytuł wymaga od nas wolniejszego podejścia, niż bezmyślne parcie na przód tak jak np. w Ninja Gaiden. W trakcie rozgrywki możemy rozwijać naszą postać zbierając przeróżne power-up które znacznie ułatwiają nam przeżycie.

Galeria: Trojan (1986)

Jednym z atutów gry jest również to, że oferuje tryb versus dla dwóch graczy, co zwiększa jeszcze bardziej jej grywalność. Niestety nie jest to gra idealna na wieczór z przyjaciółmi, gdyż tryb “naparzania się” 1 vs. 1 nudzi się po kilku sesjach.

Grafika gry jak na tamte czasy była bardzo dobrze wykonana. Muzyka i efekty dźwiękowe również są bardzo dobre i dodają grze nieco klimatu. Niestety grafika w grze niczym się nie wyróżnia na tle innych tytułów na NES’a z lat dziewięćdziesiątych, przez co naprawdę ciężko pamiętać o tym tytule. Sam przypomniałem sobie o Trojan dopiero przy okazji porządkowania mojej kolekcji romów.

Trojan dzisiaj.

Trojan na NES to klasyczna gra akcji, która mimo upływu lat nadal pozostaje bardzo ciekawą propozycją dla miłośników gier retro. Gra oferuje prosty, ale satysfakcjonujący gameplay oraz charakterystyczny styl graficzny i muzyczny, który wciąż przyciąga fanów retro gier. Jedynym minusem gry Trojan to fakt, że jest bardzo krótka.

Grę bez problemu uruchomicie na puNes.

Tak jak wciąż wspominam w moich wpisach, granie na emulatorach za pomocą klawiatury mija się z celem. Dlatego też polecam Wam te dwa modele joypadów:
  • 8Bitdo SN30 w cenie ok. 116 złotych (dostępny na Allegro, X-kom)
  • 8Bitdo Ultimate C w cenie ok. 134 złotych. (dostępny na Allegro, X-kom)
Sam używam 8Bitdo Ultimate C niemal od roku i nie mam z nim żadnych problemów. 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.3 / 5. Głosów: 4

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Mario & Luigi (1994)

Kabson

Kingsley’s Adventure (1999)

Kabson

Shatterhand (1991)

Kabson

Jak używać cheatów w puNes ?

Kabson

Polacy nie gęsi: Prawo Krwi (1995)

Kabson

Polacy nie gęsi: Pechowy Prezent (1995)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.