20 gier które ryły psychę (NES)

 6. Ninja Gaiden

Dzisiejsze gry z tej serii mają opinię bardzo trudnych tytułów jednak przedstawiony na 6 miejscu oryginalny Ninja Gaiden jest od nich znacznie trudniejszy. A to wszystko z powodu nagminnego respawnu przeciwników, niewielkiej ilości punktów kontrolnych oraz małej ilości przedmiotów leczących. Ryu Hayabusa wyposażony jest w miecz oraz ma możliwość używania kilku rodzajów przedmiotów miotanych ponadto może chwytać się pionowych ścian – i to właściwie wszystko, co ma zagwarantować nam przeżycie we wrogim środowisku.

7. River City Ransom

Jedna z pierwszych gier z popularnym ‚Kuniem’  w roli głównej. Jest to podobna do Duble Dragon bijatyka rozbudowana o elementy rpg (rozwój postaci). Oryginalny japoński tytuł tej gry to Downtown Nekketsu Monogatari, w opisywanej amerykańskiej wersji Kunio-Kun został nazwany Alexem jednak główny jego cel w grze pozostał niezmieniony – mamy po prostu przeć przed siebie i tłuc wszystko inne co wychodzi zza ekranu. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów ciosów, do tego dochodzi kilka rodzajów broni – więc otrzymujemy typowy beatem up’owy standard. Gier z tą postacią jest znacznie więcej, zapraszam na kunio.pl w celu odnalezienia swojego klasyka.

8. Monster in my Pocket

Monster in my Pocket zadebiutowała jako seria zabawek wydanych przez szeroko znaną firmę Matchbox. Klasyczna platformówka w której kontrolujemy dwie postcie – Drakulę albo „Frankiego”. Wybór pomiędzy nimi jest czysto kosmetyczna – postacie mają bliźniaczy zestaw ruchów – ciekawostką jest możliwość wykonania ‚podwójnego skoku’ – jest to jedna z pierwszych platformówek, w której zaimplementowano możliwość ponownego „odbicia” się od powierza.  Podobnie do opisywanego wcześniej Chip & Dale, postacie bohaterów są ‚kieszonkowej’ wielkości więc terenem naszych zmagań jest np. pokój gościnny, garaż itp. Przeciwko naszym bohaterom konsola ‚wypluwa’ najczarniejsze pomioty jakie tylko wymyśliła mitologia bądź straszyła nas nimi nasza babcia 😉 Gryfy, wiedźmy, grwmilny i miniotaury to tylko kilku z wielu przeciwników, z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć.  Gra umożliwia granie w dwie osoby jednocześnie i właśnie tak polecam w ten tytuł grać.

9. Excitebike

Gra jest prekusrosrem takich tytułów ExciteTruck bądź ExciteBots na Nintendo Wii. W grze dostępnych mamy kilka torów które różnią się jedynie rozmieszczeniem ramp i przeszkadzajek . Naszym zadaniem jest ciągła jazda na motocyklu w prawo i wykorzystywanie swoich umiejętności akrobatycznych do pokonywania przeszkód, dodatkowo musimy ciągle uważać aby nie przegrzać silnika gdyż gdy do tego dojdzie nasz kierowca musi chwilę odczekać, co kosztuje nas cenne sekundy. Gra posiada wbudowany edytor tras więc teoretycznie nigdy nie powinna się znudzić.

10. Duck Hunt

Tego klasyka raczej nie powinno zabraknąć w naszym zestawieniu 😉 Latające kaczki i najbardziej wk.rwiający pies świata niejednemu graczowi wyrwali kilka godzin z życia. W grze dostępne są trzy rodzaje rozgrywki – w dwóch pierwszych trybach strzelamy do kaczek, ostatnia to strzelanie do talerzy. Jako ciekawostkę podam fakt, że wszystkie gry oparte o NES’owy Zapper (czyli pistolet) nie działają na nowoczesnych telewizorach LCD więc aby pograć sobie w ten tytuł musimy wyciągnąć starego ‚Biazeta’ z piwnicy albo celować myszką na emulatorze 😉

3 komentarze do “20 gier które ryły psychę (NES)

 • 4 sierpnia 2017 o 16:08
  Permalink

  Jedna z moich ulubionych gier na pegazusa to: Vice Project Doom szkoda, że nikt już nie pamięta tego tytułu (tylko mario i mario…) bo był całkiem grywalny.

  Odpowiedz
  • Kabson
   4 sierpnia 2017 o 16:36
   Permalink

   Sam jej nie znam. Sprawdzę w najbliższym czasie

 • 2 maja 2018 o 23:08
  Permalink

  rowniez nie znam a myslalem ze znam wszystkie kozaki 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.