Please or Zarejestruj się to create posts and topics.

Szukam paczek tekstur HD dla Sega Model 2 Emulator

Page 1 of 2Następny

Jak w temacie. Poświęciłem sporo czasu na poszukiwania i znalazłem tylko dla gier "Sega Rally Championship" i "Daytona USA". Może ktoś z szanownych forumowiczów wytropił albo sam stworzył jakieś tekstury i pliki .lua dla innych gier ? Z góry dzięki za pomoc.

Poprawiłem,

To jakiś emu Segi na to pozwala ? Nawet nie wiedziałem.

Tak sobie piszę po internetach...

Model 2 Emulator pozwala. Nie jestem fanem "podkręcania" gier, i normalnie gram na monitorku 19" 4:3 z efektami CRT, ale "Daytona USA" na telewizorze HD zerwała mi kapcie i chcę więcej.

Muszę sprawdzić, czy ten emulator umożliwia zrzut tekstur. Dalej już byłoby z górki je upscalować za pomocą AI 🙂

Kiedyś się tym interesowałem. Mam swojego saturna, i kocham ten system. Kiedyś żona może pozwoli zebrać fullset, w chwili obecnej mam jakieś 40 tytułów na saturna.

Co do emu, on zrzuca teksturki ale jakieś takie bez kolorów. No i potrzebny jest plik, który pozwala podmienić tekstury. Chwila roboty, ale rozwiązanie z tyłka.

 

Ten emu dumpuje tekstury, ale jakieś siwe... nie wiem jak to dalej rozgryźć :/

Gdzieś zgubiłem linki do forów, na których debatowano o dupowaniu tekstur, ale pamiętam, że proponowano do tego programy : 3D Ripper DX i Ninja Ripper. Nie wiem, czy przeglądałeś zawartość folderu np. "Daytona USA HD" ale tekstury to tylko część plików, są też pliki .pat, .lua, .amt i .ps
O ile dobrze pamiętam .lua i .amt to pliki konfiguracyjne, ale reszta ??? Pewnie stworzenie HD Packa nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać.

Ninja Ripper jest tylko dla patronów. 3D Ripper DX nie bangla mi na W11 :/ Z tego co podpatrzyłem, to potrzebny nam jest wyłącznie plik *.lua. To właśnie w nim zawarte są informację jaką teksturę chcemy podmienić.

Dalej nie mam pojęcia, dlaczego emulator zrzuca wszystko jako "siwe". Może zapytam na reddicie, bo tylko to blokuje mi stworzenie paczki do dowolnej gry na ten emu.

Generalnie, strasznie archaiczne to. PCSX2 lepiej to ogarnia.

To że jest archaiczny nie powinno cię dziwić, przecież projekt został porzucony w 2014 roku. Fajnie by było gdyby istniała jakaś nowsza alternatywa, ale po prawie dekadzie to nadal jedyny emulator tego systemu.
Wczoraj obwąchałem nieco dokładniej HD Pack-a i jeżeli dobrze zrozumiałem to co jest napisane w  model2lua.txt to oryginalne tekstury powinny być w odcieniach szarości (emulator sam je koloruje wg. jakiejś palety barw ustalonej przez SEGĘ), a te, które mają jakieś kolorki to wersje, którym nadano inną kolorystykę niż standardowa. Na pewno wiesz więcej o tym niż ja, żuć okiem na ten plik może będzie pomocny.
Pakiet pobrałem z tej stron: KLIK

Stworzyłem generator plików *.pat wystarczy wrzucić do folderu z teksturami i go uruchomić. Chyba będzie dobry 😉

Dodane pliki:
  • Aby przesyłać pliki musisz się zalogować.
Page 1 of 2Następny
Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.