Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Jaka Winda Was wozi najlepiej (win7, win10)

12

Mam dziesiatkę  (aktualną) ostro zmodyfikowaną poradnikami z tej strony.

Jak się go trochę ogarnie to naprawdę świetny system, brakuje mi może trochę "cukierkowatości" siódemki (ehh te piękne przezroczyste okna) ale jak ktoś narzeka na 10 bo jest błe to albo ma 15 letni komputer do którego nie ma już sterowników pod 10 albo nie wie co gada.

Ja się do dziesiątki nie przyznaję - M$ stara się wymyślić koło na nowo.  Pochowali niektóre ustawienia tak, że trzeba grzebać w rejestrze, cały ten bałagan ze szpiegowaniem no i wszędzie reklamy. Proponują to i tamto bosz...

Mam siódemkę na 8 GB ram i średniej jakości i5-2400 daje radę. W przyszłości jeszcze myślę o SDD albo hybrydzie i taki setup starczy mi jeszcze na kilka lat.

Ja korzystam z dwóch systemów 7 i Ubuntu. Tego pierwszego mam w domu na leciwej już stacjonarce, zaś pingwinka mam na lapku. Ubuntu w codziennym użytkowaniu jest OK, jednak zanim się do niego przyzwyczaiłem minęło sporo czasu bo linux to nie windows i tutaj robi się wszystko inaczej.

LTSB jest szybsza od zwykłej dziesiątki bo to taki trochę kastrat - jak dobrze pamiętam, nie ma tam Cortany, sklepu i całego tego syfu. To samo można osiągnąć kastrując 10 - wywalając zbędne usługi, aplikacje itd. jednak kilka razy próbowałem i kończyło się to jednak reinstalacją całego systemu bo dism nie dawał rady naprawić moich "poprawek"

Sam M$ średnio się chwali tą wersją systemu i właściwie nie wiem dlaczego :/ Niby oficjalnym stanowiskiem jest to, że LTSB jest niezmiernie rzadko aktualizowana (co miałoby sens)  ale kto ich tam wie...

[quote quote=20091]linux nie ma jebanego directa[/quote]

Nie ma i nie musi, ma OpenGL 😉

Variatkowo to nie warez - każdy kto ma chociaż odrobinę oleju w głowie i tak LTSB znajdzie.

Ja mam pokrojoną W10 i śmiga tak samo jak LTSB 😀

Tak sobie piszę po internetach...

Ja mam 10 którą dostałam razem z laptopem i nie narzekam. Mogłaby wolniej wysuszać baterię, ale ogólnie do codziennego użytkowania jest w miarę.

Jak komuś pasuje 😉

Na moim sprzęcie podcięta winda działa całkiem znośnie i nawet nie chce mi się z nią nic kombinować - może jak Leap wyjdzie to coś podłubię ale tak to... nie chce mi się.

Pamiętam czasy Windy XP którą bodajze nlite szło wykastrować tak, że latała nawet na sprzęcie z 128 mb ram :]

Tak sobie piszę po internetach...

A ja znałem przypadek w którym 2 GB ramu dławiło XP. Winne były upiększacza typu Stardock, jakieś rocket bary i inne tego typu cuda ;]

Wyglądała ładnie ale funkcjonalność miała totalnie z du.y

Tak sobie piszę po internetach...

Ja używam Windows 7 Light x64 - jest to zmodowana wersja z winclub.pl.

12