Forum

Please or Zarejestruj to create posts and topics.

Poszukuję emulatora MAME64 NONAG w wersji 0.148

Poszukuję emulatora MAME64 NONAG w wersji 0.148. W sieci linki niestety już nie działają. Może ktoś poratuje. Jest to wersja która ma wyłączone na stałe powiadomienia po których trzeba wpisać z klawiatury litery OK.

Przepraszam nie napisałem że chodzi mi o MAME64 Plus 0.148 NONAG.

Jak widzę, nie tylko mnie to [email protected]#$

Options -> Defalut system options-> zakładka Miscellaneus i zaznacz Skip system Info.

2019 12 23 11h14 12 Forum

Tylko pozostaje pytanie, na co ci tak stara wersja emulatora ? 🙂

Tę opcję mam włączoną ale nadal pokazują się inne komunikaty (legalność, gra nie działa w pełni itp.) a chcę żeby się nie pojawiały w ogóle bo to do automatu do gier a nie będę się męczył i każdej z 500 gier odpalał i to wyklikiwał.

 

Czemu taka stara wersja - już w innym temacie pisałem ale napiszę w wielkim skrócie, nowsze wersje MAME:

  • nie przechwytuje OBS Studio - czarny ekran zamiast obrazu z emulatora
  • pojawia się charakterystyczne "rwanie" na obrazie, tak jakby lagi w FPS-ach były ale to nie jest od kompa bo mam dość mocny tylko to jest od nowszych wersji emulatora które gdzieś mają ten sam błąd

Gdybym miał kod źródłowy to bym sobie skompilował bo w sieci jest opisane jak te dodatkowe komunikaty wyłączyć ale niestety nie znalazłem kodu źródłowego.

Właściwie, to o czym pisze nie pomija właśnie wspomnianych przez Ciebie komunikatów. Kod źródłowy do każdej wersji mame znajdziesz tutaj:

https://www.mamedev.org/oldrel.html

Powodzenia z kompilacją ;-)

Te kody źródłowe mi nic nie dadzą ponieważ to są kody źródłowe od zwykłej wersji a ja potrzebuję kod źródłowy od wersji Plus (MAME Plus).

To będzie naprawdę ciężko znaleźć.

Tutaj:

https://onedrive.live.com/?id=5E8CA3A275950E47%21756&cid=5E8CA3A275950E47

Są starsze wersje, może poszukam gdzieś indziej...

Tak sobie piszę po internetach...

Dobrze że chociaż tyle choć pewnie część romów od 0.148 nie ruszy. Ale można skompilować i zobaczyć jak ogólnie to będzie działać.

CPS1/2 oraz neogeo powinny ruszyć bez problemu. Gorzej ze znalezieniem fullsetów pod tą wersję emulatora. Jak dobrze kojarzę, 0.14x były wydawane jakieś 5-8 lat temu.

Tak sobie piszę po internetach...

Tak mnie tkneło. A próbowałeś może RetroArch ? Jak wiem, ma on kilka rdzeni (emulatorów). Może on nie będzie robił problemów ze streamingiem ?

Kupiłem sobie właśnie 2TB dysk zewnętrzny z przeznaczeniem na RetroArch+ stare fullsety. Wszystko w jednym miejscu naprawdę dobrze wygląda 🙂