PC/Emulacja Poradniki

Konfiguracja Dolphin’a (Emulator Gamecube/Wii)

Dolphin to najbardziej zaawansowany emulator Gamecube/Wii dostępny na nasze Pecety, cechuje się wysoką kompatybilnością oraz prędkością działania. Pomimo, że jest dostępny również w języku polskim wielu użytkowników ma problemy z konfiguracją tej aplikcji – jak zwykle [email protected] pomogą się z tym uporać krok, po kroku…Potrzebny będzie nam emulator Dolphin oraz pliki dsp które pobieramy stąd
Po rozpakowaniu emulatora, pliki dsp należy wrzucić do \User\GC
Gdy uruchomimy emulator klikamy w ikonkę Konfig i:

Ustawienia główne
Jeżeli posiadamy procesor dwurdzeniowy (albo więcej) zaznaczamy opcję 'Włącz 2 rdzenie’

%name Konfiguracja Dolphina (Emulator Gamecube/Wii)

Silnika emulacji radzę nie ruszać, czasem – właściwie tak w 5% odpalanych gier przestawienie JIT Recompiler na JITIL pomagało zyskać kilka klatek, jednak zazwyczaj działo się to kosztem spadku stabilności programu.

Ustawienia Audio:
Tutaj zmieniamy DSP Emulator Engine na DSP LEE rekompilator, jeżeli posiadamy procesor pokroju i5 zaznaczamy opcję wątek dla DSPLLE – poprawi to wydajność emulka o kilka procent:

%name Konfiguracja Dolphina (Emulator Gamecube/Wii)

I to jest właściwie wszystko do prawidłowej emulacji, jednak to nie koniec naszego poradnika: Warto również wskazać emulatorowi, w których folderach trzymamy obrazy *.iso gier, w tym celu przechodzimy do zakładki Ścieżki i ustawiamy je odpowiednio:

%name Konfiguracja Dolphina (Emulator Gamecube/Wii)

Oczywiście, możemy dodać wiele ścieżek – radzę zaznaczyć tylko Przeszukuj podfoldery – chyba nie muszę tłumaczyć jak działa ta opcja 😉

Warto również wspomnieć o fakcie, że dolphin potrafi kompresować obrazy iso do formatu *.gcz – odpowiednią opcję mamy podczas prawo kliku na liście dostępnych gier jednak nie polecam tego robić – kompresja jest bardzo słaba, a tak skompresowane obrazy potrafią powodować problemy podczas grania.

Ustawienia Grafika:

Generalnie ustawiamy, z którego DirectX’a korzystamy – rozdzielczości moim zdaniem nie ma co ruszać, ja pozostawiłem 800×600 – większe wartości powodują 'rozjeżdżanie’ tekstur, a dodatkowo renderowanie większego obszaru obciąża procesor.

Jeżeli nie lubimy wyskakujących okienek, zaznaczamy Generuj w oknie głównym – w ten sposób Dolphin nie będzie otwierał dodatkowego okienka w trakcie emulacji.

%name Konfiguracja Dolphina (Emulator Gamecube/Wii)

Zakładka Ulepszenia

Tutaj, jeżeli mamy mocną kartę możecie ustawić antyaliasing i filtrowanie – te ustawienia musicie przetestować sami, u mnie ustawione mam:

%name Konfiguracja Dolphina (Emulator Gamecube/Wii)

Takie ustawienie jest OK do większości testowanych przeze mnie tytułów. W razie problemów z artefaktami odznaczamy EFB Copies w zakładce Hacki (Taki Twin Snakes miał ich od groma…ale dało się grać)

Czytaj także:  Szybkie wstawianie okładek albumów w plikach *.mp3

Pozostały ustawienia pada (przycisk GCpad)…tutaj wam nie pomogę, oto moje ustawienia pod pada:

Obrazek1 300x147 Konfiguracja Dolphina (Emulator Gamecube/Wii)Polecam kupno jakiegokolwiek, granie na klawiaturze mija się z celem smile Konfiguracja Dolphina (Emulator Gamecube/Wii) Osobiście polecam pada Speed Link Xeox – moim zdaniem do 100zł nie dostaniemy nic lepszego, a ten jest wykonany całkiem solidnie, mam go już 2 lata i nie sprawia mi żadnych problemów.

Na w/w ustawieniach emulacja wygląda m.in tak: (polecam obejrzeć do końca…)

Dolphin potrafi również emulować gry z Wii, jednak to już materiał na inny artykuł 😉

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Instalacja i konfiguracja VirtualBox

Kabson

Wiedźmin – droga do platyny (poradnik).

Kabson

Usuwamy standardowe aplikacje z Windows 10 za pomocą PowerShell

Kabson

Wiedźmin III szybki zarobek

Kabson

Analizujemy folder WinSXS i usuwamy z niego zbędne elementy

Kabson

Usuwamy pliki thumbs.db z systemu Windows

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej