#RETRO

Jurassic Park (1993)

Blog  3 Jurassic Park (1993)

O filmie Jurassic Park w 1993 roku było głośno. Efekty specjalne w pierwszej części tego filmu wgniatały w ziemię. Nic dziwnego więc, że sukces filmu próbowano przekuć na naprawdę wiele gier dostępnych zarówno na konsole jak i komputery PC.

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić Jurassic Park z NES’a, czyli naszego podwórkowego Pegasusa.

Jurassic Park jest w swoich założeniach to prosta strzelanina z widokiem izometrycznym. W grze dostępnych jest sześć poziomów, jednak gra wcale nie jest taka krótka, na jaką mogłaby by się wydawać. Wszystko z powodu poziomu trudności tytułu. Chociaż na to składają się wyłącznie tylko dwa elementy, czyli kłopotliwe celowanie oraz fakt, że na każdym z etapów nie za bardzo wiemy, co mamy zrobić. 

Galeria: Jurassic Park

Często tracimy cenne zdrowie i amunicję na szukanie jakiegoś klucza, aby później błąkać się jak głupi by dopasować nasza zdobycz do drzwi które musimy otworzyć, aby przejść dalej.  W eksploracji terenu przeszkadzają nam (a jak ) wszędobylskie dinozaury, których jest kilka typów i to nie byłoby tak złe… jakby konsola nie respawnowała ich dosłownie co kilkanaście sekund…

Do eliminacji gadów oddano nam 3 rodzaje uzbrojenia. Jednak korzystanie z niego tak jak już zdążyłem o tym wspomnieć jest ono trochę uciążliwe. Po prostu nasze „kulki” wylatują niejako obok sterowanej przez nas postaci więc łatwo chybić w ruchliwsze gady.

Wykonanie gry to taki typowy średniak, naprawdę niektóre gry z Pegasusa wyglądały znacznie lepiej. Podobnie. Jest z udźwiękowieniem, więc napiszę po prostu że jest i nie drażni ucha. 

Jurassic Park dzisiaj.

Ta gra nie zachwycała już w trakcie swojej premiery. To typowy średniak, w którym często błąkamy się po całkiem sporym (jak na możliwości konsoli jest) kawałku terenu licząc na to, że znajdziemy potrzebne nam „duperszwance” zanim dinozaury osłonią nas do białej kostki. Moim zdaniem warto sięgnąć po emulator i spróbować swoich sił w Jurassic Park . Gra nie jest wybitna, jednak mimo to warto ją sprawdzić i zagrać samemu. Gra jest poprawnie emulowana na każdym emulatorze NES/Pegasus.

Na koniec mały cheat: 

Na ekranie tytułowym naciskanie klawisze prawo, dól, lewo tak długo, aż nie usłyszycie eksplozji. Wtedy jak rozpocznie się grę to po jej zatrzymaniu (pauzie) przycisk select… przeniesie was etap do przodu.

To by było na tyle, dziękuję za uwagę.

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Mortal Kombaty na Pegasusa ;-)

Kabson

Terminator 2: Judgement Day (1991)

Kabson

Jak przejść poziom „Can’t Wait To Be King” w grze Lion King (1994)

Kabson

Teenage Mutant Ninja Turtles III : The Manhattan Project (1991)

Kabson

Emulacja konsoli NES/Pegasus

Kabson

20 gier które ryły psychę (NES)

Kabson

Zostaw komentarz

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej