#RETRO

Jurassic Park (1993)

Blog 3

O filmie Jurassic Park w 1993 roku było głośno. Efekty specjalne w pierwszej części tego filmu wgniatały w ziemię. Nic dziwnego więc, że sukces filmu próbowano przekuć na naprawdę wiele gier dostępnych zarówno na konsole jak i komputery PC.

Dzisiaj chciałbym wam przedstawić Jurassic Park z NES’a, czyli naszego podwórkowego Pegasusa.

Jurassic Park jest w swoich założeniach to prosta strzelanina z widokiem izometrycznym. W grze dostępnych jest sześć poziomów, jednak gra wcale nie jest taka krótka, na jaką mogłaby by się wydawać. Wszystko z powodu poziomu trudności tytułu. Chociaż na to składają się wyłącznie tylko dwa elementy, czyli kłopotliwe celowanie oraz fakt, że na każdym z etapów nie za bardzo wiemy, co mamy zrobić. 

Galeria: Jurassic Park

Często tracimy cenne zdrowie i amunicję na szukanie jakiegoś klucza, aby później błąkać się jak głupi by dopasować nasza zdobycz do drzwi które musimy otworzyć, aby przejść dalej.  W eksploracji terenu przeszkadzają nam (a jak ) wszędobylskie dinozaury, których jest kilka typów i to nie byłoby tak złe… jakby konsola nie respawnowała ich dosłownie co kilkanaście sekund…

Do eliminacji gadów oddano nam 3 rodzaje uzbrojenia. Jednak korzystanie z niego tak jak już zdążyłem o tym wspomnieć jest ono trochę uciążliwe. Po prostu nasze “kulki” wylatują niejako obok sterowanej przez nas postaci więc łatwo chybić w ruchliwsze gady.

Wykonanie gry to taki typowy średniak, naprawdę niektóre gry z Pegasusa wyglądały znacznie lepiej. Podobnie. Jest z udźwiękowieniem, więc napiszę po prostu że jest i nie drażni ucha. 

Jurassic Park dzisiaj.

Ta gra nie zachwycała już w trakcie swojej premiery. To typowy średniak, w którym często błąkamy się po całkiem sporym (jak na możliwości konsoli jest) kawałku terenu licząc na to, że znajdziemy potrzebne nam “duperszwance” zanim dinozaury osłonią nas do białej kostki. Moim zdaniem warto sięgnąć po emulator i spróbować swoich sił w Jurassic Park . Gra nie jest wybitna, jednak mimo to warto ją sprawdzić i zagrać samemu. Gra jest poprawnie emulowana na każdym emulatorze NES/Pegasus.

Na koniec mały cheat: 

Na ekranie tytułowym naciskanie klawisze prawo, dól, lewo tak długo, aż nie usłyszycie eksplozji. Wtedy jak rozpocznie się grę to po jej zatrzymaniu (pauzie) przycisk select… przeniesie was etap do przodu.

To by było na tyle, dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Chiller (1986)

Kabson

Mortal Kombaty na Pegasusa ;-)

Kabson

Shatterhand (1991)

Kabson

3DNes – inne spojrzenie na emulację Nintendo NES

Kabson

Emulujemy NES/Pegasus na PC (puNes)

Kabson

Terminator 2: Judgement Day (1991)

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej