#RETRO

Ultimate Mortal Kombat 3 (1996)

Blog 9

Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam grę z serii Mortal Kombat, a mianowicie Ultimate Mortal Kombat 3 o której istnieniu czasami nie wiedzą nawet najstarsi fani bijatyk.

Mortal Kombat 3 został wydany w 1995 roku i już na starcie znalazł swoich zwolenników jak i przeciwników. Gra zaliczyła kilka wpadek. Największa z nich było z pewnością złe zbalansowanie postaci. W dossier można było znaleźć naprawdę przekokszonych bohaterów (np. Cabal, Cyrax) z bardzo przydatnymi atakami specjalnymi jak i takich których trzeba było omijać szerokim łukiem bo po prostu nie dało się nimi grać.

Gracze wychowani na poprzednich częściach narzekali również na brak bohaterów którzy byli ikonami tej serii, a których zabrakło w trzeciej odsłonie. Nawet ja w dzieciństwie widząc po raz pierwszy automat z MK3 zacząłem się zastanawiać, gdzie do cholery podział się Scorpion którym uwielbiałem grać w poprzednich odsłonach MK ?

Dlatego też twórcy gry po roku od premiery MK3 wydali właśnie Ultimate Mortal Kombat 3 i tą właśnie grą się dzisiaj zajmiemy.

Galeria Ultimate Mortal Kombat 3

W UMK3 dorzucono kilku całkiem niezłych fighterów:

  • Reptile
  • Scorpion
  • Mileena
  • Smoke
  • Ermac
  • Noob Saibot (Tylko na edycji snes)
  • Kitana
  • Jade
  • Rain

Oczywiście nie obeszło się też bez nowych lokacji, oraz dwóch nowych trybów rozgrywki, w których chętnie mogliśmy poukładać się po buźkach. 

Szybki gameplay Ultimate Mortal Kombat 3

Samych zmian w mechanice walki jest dość sporo i nie ma sensu ich wymieniać. Po prostu autorzy gry wysłuchali narzekań graczy i poprawili swoje błędy. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli się uczyć grania w MK3 na nowo. Po prostu walka została zbalansowana i  niemal pozbawiona tanich zagrywek znanych z MK3

Znane z “pierwszej części” Mortal Kombat 3 postacie doczekały się również kilku zmian np. Stryker ma możliwość strzelania z pistoletu, czy też Sonya może zaskoczyć nas nowym finisherem. Moim zdaniem na równie głupi co poprzedni, ale co ja tam wiem…

UMK został wydany na większość konsol, jednak to wersja z Segi Saturn jest najwierniejsza oryginałowi znanemu z salonów Arcade.

Będzie dla was zaskoczeniem, ale PlayStation nigdy nie doczekał się krążka z Ultimate Mortal Kombat 3.

Gra ma oczywiście na również kilka wad. Jedna z nich jest niedopracowane AI przeciwników sterowanych przez CPU. Po kilku walkach  jesteśmy w stanie odkryć które zagrywki zawsze “wchodzą ” w oponenta. Powtarzając je do znudzenia jesteśmy w stanie wygrać niemal każda walkę. 

Ultimate Mortal Kombat 3 dzisiaj.

Jak dla mnie “zwykły” MK3 nie istnieje i to wersję ultimate uważam za prawowitą “trójkę”. To wciąż jedna z lepszych odsłon smoczej serii która nadal jest naprawdę bardzo grywalnym tytułem.

Pomimo, że wspomniałem o wersji na Saturna nie polecam jej emulować właśnie na tym systemie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest M.A.M.E  który oferuje znacznie płynniejsza rozgrywkę. 

Jeżeli posiadacie jeszcze konsolę Xbox 360 możecie zajrzeć do Xbox Live Arcade, powinna tam być zremasterowana wersja.

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

M.A.M.E Extras (Zawsze najnowsza wersja)

Kabson

Die Hard Arcade (1996/2006)

Kabson

Time Commando (1996)

Kabson

Mortal Kombat Anthology

Kabson

World Rally Fever: Born on the Road (1996)

Kabson

6 gier z serii Mortal Kombat stworzonych na silniku MUGEN

Kabson

1 komentarz

IGuulkj465
IGuulkj465 23 listopada 2021 at 12:45

pa to: cyrax na automatach bloch trzymasz dol, dol,gora,dol i run i masz fatala helikopter
tyl tyl high kick siatka 😀
kombosy ze dwa tez bym ogarnal ale nie mam automatu a to juz pamiecv miesniowa 😀

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.