PC/Windows Poradniki

Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Jako, że jestem fanem customizacji wszystkiego co się da wciąż staram się modyfikować swój system aby stał się „inny niż wszystkie”. Dziś zaprezentuję Wam jak w prosty sposób dodać trochę animuszu modyfikując odtwarzacz filmów na Youtube. Nie żebym się czepiał – standardowy wygląd również „robi robotę” jednak jest jakiś taki…za bardzo oklepany. Czas to zmienić !

Poniższy poradnik pisałem wykorzystując przeglądarkę Vivaldi jednak poniższa metoda działa również na Operze, Chrome oraz Firefox’ie.

Aby zmienić wygląd odtwarzacza potrzebujemy jedynie dodatku Stylish

stylish plugin Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Który pobieramy z następujących lokalizacji:

firefox 512 noshadow Modyfikujemy wygląd odtwarzacza YoutubeInternet chrome icon Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Wtyczka do Chrome jest kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami opartymi na jej kodzie (czyli Opera, Vivaldi, Comodo Dragon i tym podobne) . Po jej zainstalowaniu (w przypadku wersji pod Firefox’a musimy jeszcze zrestartować przeglądarkę) wystarczy przejść pod ten adres, poszukać odpowiadającego nam stylu i dodać go do przeglądarki.

Oto przykłady kilku stylów, jakie udało mi się wygrzebać:

blue Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube color Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube nyan Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube pikaczu Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube
Musicie przyznać, że tak zmodyfikowany odtwarzacz z pewnością bardziej przykuwa uwagę od standardowego rozwiązania. Pamiętajcie jednak aby jednocześnie był aktywny tylko jeden styl odtwarzacza – możecie to sprawdzić klikając na ikonkę wtyczki i odhaczając zbędne dodatki:

stylish menu 300x165 Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Oczywiście, zmiana wyglądu odtwarzacza to nie wszystko co możemy zrobić. Rozszerzenie potrafi podmienić również CSS oraz część kodu strony zmieniając jej wygląd nie do poznania.

Oto kilka przykładów:

Czarny motyw Youtube ( z powiększonym odtwarzaczem):

2016 08 24 13h34 13 300x163 Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Demotywatory  „wyczyszczone” z reklam i innych niepotrzebnych śmieci:

2016 08 24 13h36 42 300x169 Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Ponownie czarny motyw, tym razem dla Gmail’a:

dark gmail 300x167 Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Trochę kolorowy Facebook:

facebook  300x163 Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Jak widzicie możliwości mamy naprawdę mnóstwo, część z dostępnych modyfikacji posiada również kilka opcji do wyboru w stylu wybranie innej grafiki tła, czy też opcji kolorystycznej.

Niestety czasem zdarza się, że dodatkowy styl całkowicie „psuje” nam stronkę WWW – dzieje się tak dlatego, że prawdopodobnie został on stworzony do starszej wersji serwisu. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie modyfikacji i oczekiwanie na jej aktualizację (o ile kiedykolwiek nastąpi…), bądź poszukiwanie innego dodatku o podobnych właściwościach.

To by było na tyle, standardowo idę na browarek 😉

 

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Kabson

Instalujemy zmodyfikowany Youtube bez reklam !

Kabson

Automatycznie pauzuj odtwarzanie filmów na Youtube po przełączeniu kart w Firefox

Kabson

Sprawdzamy jakie filmy na Youtube są wysyłane z naszej miejscowości

Kabson

Najlepszy sposób na słuchanie muzyki z YouTube w tle na Androidzie

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MisterUniverse
MisterUniverse
5 lata temu

Co tym masz z tym Zwierzogrodem ? To już chyba 3 poradnik z kolei w któym „przemycasz” na siłę jakiś screen z tego filmu…

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej