PC/Windows Poradniki

Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster

System Windows 10 posiada w swoich zasobach wiele aplikacji które są raczej zbędne zwykłemu użytkownikowi i tylko niepotrzebnie okupują miejsce na naszych dyskach systemowych. Dzisiaj przedstawiam Wam bardzo prosty sposób na pozbycie się aplikacji typu Paint 3D, Uzyskaj pomoc itp.

Jest to już 3 taki wpis tutaj, kilka lat temu zaprezentowałem wam w jaki sposób pozbyć się niechcianych aplikacji za pomocą Powershell’a, a nieco później jak to zrobić za pomocą niewielkiej aplikacji 10AppsManager.

Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam kolejną aplikację umożliwiającą usunięcie niechcianych aplikacji (nawet tych ukrytych) z naszego systemu.

Uwaga!

Prezentowany program potrafi usunąć aplikacje, które standardowo przed deinfestacją są chronione. Oznacza to, że ich odinstalowanie może wpłynąć na stabilność naszego systemu. W trakcie testów nie napotkałem na żadne problemy po „kastracji” systemu, ale warto przed tym krokiem rozważyć stworzenie punktu przywracania systemu. Co prawda O&O AppBuster umożliwia ponowną instalację usuniętych elementów jednak nie mogę dać wam 100% gwarancji na poprawne działanie systemu po usunięciu ukrytych aplikacji.

O&O AppBuster możecie pobrać stąd, aplikacja jest darmowa i w wersji portable.  

2019 02 27 11h25 57 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster
Tak jak wspomniałem, przed modyfikacją systemu warto stworzyć punkt przywracania systemu. Autorzy tego programu również pomyśleli o tym i umożliwia jest stworzenie bezpośrednio z aplikacji wystarczy wybrać Actions > Create a system restore point:

Bez nazwy 1 10 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster
Apka jest niezwykle banalna w użyciu. Aby odinstalować niepotrzebne wam programy wystarczy postawić „ptaszka” przy nazwie aplikacje którą chcemy odinstalować i kliknąć w przycisk Remove:

Bez nazwy 1 11 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster
Wyskoczy nam okienko w którym musimy wybrać jedną z dwóch opcji. Deinstalacja wybranych aplikacji tylko dla aktywnego użytkownika (Current User) czy też dla wszystkich kont w systemie.

2019 02 27 11h42 36 Pozbywamy się bloatware z systemu Windows 10 za pomocą O&O AppBuster

Po kliknięciu na OK O&O AppBuster usunie niepotrzebne nam elementy z systemu.

W trakcie testów uzyskałem prawie 550 megabajtów wolnej przestrzeni. Wydawać by się mogło, że to mało ale mój dysk systemowy ma tylko 256 GB (SSD) i wolne miejsce jest na wagę złota. Wykorzystując O&O AppBuster oraz kompresję folderów LZX w przypadku mało używanych aplikacji udało mi się zaoszczędzić kilka ładnych gigabajtów – a to już coś 😉

Dzisiaj to już wszystko. Dziękuję za uwagę.

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Usuwamy „Obróć w prawo” oraz „Obróć w lewo” z menu kontekstowego

Kabson

Wyłączamy Windows Defender w Windows 10

Kabson

Przywracamy gadżety pulpitu w systemach Windows 8 i 10

Kabson

Jak przypiąć folder do paska zadań w Windows 10

Kabson

Usunąłeś przez przypadek pliki systemu Windows ? Nic straconego !

Kabson

Aktywujemy klasyczną przeglądarkę zdjęć w systemie Windows 10

Kabson

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subksrybuj  
Powiadom o

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej