PoradnikiPC/Windows

Rozwiązujemy problem z DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome

Czasami zdarza się, że nasza przeglądarka zaczyna się dziwnie zachowywać. Połączenie działa strasznie wolno, część stron nie otwiera się (bądź są wczytywane w ślimaczym tempie) a jeszcze częściej pojawia się nam błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET.  I to właśnie nim dzisiaj się zajmiemy.

Na początku muszę was uświadomić, że powyższy błąd zazwyczaj jest spowodowany przez waszego dostawcę internetu. Z różnych przyczyn serwer DNS nie odpowiada, bądź odpowiada z olbrzymim opóźnieniem przez co przeglądarki “walą po oczach” wspomnianym błędem.

Co ciekawe niektóre aplikacje internetowe nie korzystają z serwerów DNS (a łączą się bezpośrednio) i będą dalej działać gdy my będziemy dostawać napadów białej gorączki przez naszą przeglądarkę 😉

Zatem czym jest ów serwer DNS i dlaczego powoduje problemy z połączeniem ?

W dość dużym uproszczeniu jest to specjalny serwer, który przekształca adres strony na jej adres IP. Podczas konfliktu który dochodzi pomiędzy naszą przeglądarką, a serwerem DNS ten drugi po prostu nie zwraca adresu IP i stąd właśnie mamy kłopoty z otworzeniem strony WWW.

Pierwszą metodą na naprawę błędu DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET jest próba skasowania cache DNS w naszym systemie.

Aby to zrobić otwieramy wiersz poleceń jako administrator i wklepujemy komendę

ipconfig /flushdns

Bez nazwy 1 11
Jeżeli to nie pomoże możemy jeszcze spróbować wyłączyć nasz router i po odczekaniu kilkunastu sekund połączyć się ponownie. Moim zdaniem warto jest dać szansę naszemu ISP zanim wprowadzimy bardziej drastyczną metodę na uporanie się z tym błędem 😉

Jeżeli te dwie metody nie pomogą to prawdopodobnie serwer DNS naszego dostawcy ma kłopoty i musimy zmienić go na jakiś darmowy odpowiednik. Osobiście polecam darmowe DNSy od Google, nigdy nie miałem z nimi najmniejszych problemów.

Jak naprawić błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET w Google Chrome ?

Aby zmienić konfigurację naszej sieci naciskamy logo win+R i w polu Uruchamianie wpisujemy: 

ncpa.pl

Zrzut ekranu 98

Następnie odnajdujemy kartę, której ustawienia chcemy zmienić z prawokliku wybieramy właściwości, wyszukujemy Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) zaznaczamy go, klikamy w przycisk właściwości. Otworzy to nam kolejne okno w którym zaznaczamy Użyj następujących adresów serwerów DNS i w dostępne pola wpisujemy:

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

Zrzut ekranu 100

I zapisujemy zmiany. 

Teraz (opcjonalnie) odszukujemy Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IP6) i analogicznie podajemy alternatywne serwery DNS dla IP6:

  • 2001:4860:4860::8888
  • 2001:4860:4860::8844

I to właściwie wszystko, nasze problemy z DNS powinny zniknąć.

Na koniec warto jeszcze napisać, że błąd DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET może również spowodować zła konfiguracja serwera proxy, serwera VPN, bądź nieświadomie zainstalujemy jakieś śmieciowe rozszerzenie do przeglądarki. Zatem jeżeli moje metody na naprawienie błędu DNS zawiodą to możecie poszukać rozwiązania właśnie w tym kierunku.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Kasujemy plik wymiany podczas zamykania systemu

Kabson

Jak dodać dzień tygodnia do zegarka na pasku Windows

Kabson

Jak sprawdzić, czy nasza przeglądarka jest śledzona w sieci ?

Kabson

Jak odczytać hasła pod gwiazdkami

Kabson

Uaktywniamy pasek wyszukiwania z Windows 8 w Windows 10

Kabson

7 porad na start dla użytkowników systemu Windows 10

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej