PoradnikiPC/Windows

Instalujemy przeglądarkę Brave po polsku

Blog 1

Przeglądarka Brave jest niezłą alternatywą dla Google Chrome. Oparta o ten sam silnik, oferuje znacznie więcej od “gołego” Chrome. Brave uznawana jest za jedną z bezpieczniejszych przeglądarek, już po zainstalowaniu oferuje zaawansowane blokowanie reklam i trackerów śledzących.

Osobiście, korzystam z Brave od kilku tygodni i jestem z niej niesamowicie zadowolony. Musicie wiedzieć, że jako osoba spędzająca w sieci po kilka godzin dziennie jestem naprawdę wymagający w stosunku do mojej przeglądarki. Przed Brave miałem naprawdę sporo “chromopodobnych” przeglądarek (wymienię tu tylko Chromium, Vivaldi, Operę i naprawdę sporo innych…) i do każdej z nich miałem jakieś “ale”:

  • Chrome odpadła, bo nie podoba mi się polityka “śledzenia wszystkiego”
  • Opera – Mało rozszerzeń w Opera addons, niby można zainstalować rozszerzenie umożliwiające instalację dodatków do Chrome, jednak jestem za tym by korzystać z jak najmniejszej ilości add-onów.
  • Vivaldi – ta wredna “małpa” wiecznie robi mi problemy z przeniesieniem cache przeglądarki do ramdysku.  A szkoda, bo gdyby nie to to nie szukałbym dalej 😉
  • Chromium – za prosta (sic!). 
  • Firefox – korzystałem z niej naprawdę wiele lat, jednak brakuje mi w niej kilku rozszerzeń, z których jestem zmuszony korzystać.

Jak widzicie, jestem naprawdę wybredny jeżeli chodzi o przeglądarkę, więc dlaczego zdecydowałem się na Brave ?

Jak wspomniałem na samym początku, przeglądarka od razu po jej zainstalowaniu oferuje zaawansowane blokowanie reklam oraz skryptów śledzących. Oznacza to, że możemy przeglądać internet bez obaw, że nasze dane wyszukiwania oraz statystyki przeglądania będą niepotrzebnie zbierane i przetwarzane przez korporacje. Wiem, że podobną funkcjonalność można dodać do Chrome za pomocą odpowiednich rozszerzeń (np. Privacy Badger bądź Ghostery), jednak tak jak wspomniałem – czym mniej rozszerzeń tym lepiej przeglądarka pracuje sprawniej.

Dodatkowym atutem przemawiającym za Brave jest BAT (Basic Attention Token). Jest to kryptowaluta, którą dość łatwo “kopać” podczas przeglądania internetu i ją szybko spieniężyć. Kurs 1BAT to w chwili obecnej to trochę ponad 1 złoty i jak autorzy aplikacji Brave dopną swego i w przyszłości będą nam płacić za oglądanie reklam, to warto już dzisiaj rozważyć przesiadkę na nową przeglądarkę. Ponadto kilka BAT’ów dostajemy co miesiąc jedynie za korzystanie z tej przeglądarki więc na co jeszcze czekać ?

O BAT jeszcze kiedyś napiszę, moim zdaniem integracja kryptowaluty z przeglądarką i idea jej funkcjonowania jest naprawdę przyszłościowym pomysłem. Autorzy pomyśleli o wszystkim – możecie za jej pomocą nawet bezpośrednio nagradzać autora treści. Nasz blog już dołączył do tego programu 😉

Zrzut ekranu 164

O BAT i metodach na ich zarabianie jeszcze zdążę tutaj napisać 😉

Trzecim atutem tej przeglądarki jest fakt, że możecie skorzystać z sieci TOR i dokopać się do  “drugiego dna internetu” bez potrzeby instalacji innej przeglądarki. O Onion network już kiedyś pisałem, więc jeżeli interesujecie się tym tematem to zapraszam do tego poradnika.

Kolejną zaletą jest pełna kompatybilność z rozszerzeniami Chrome. Nic tutaj nie zgrzyta, w przypadku innych przeglądarek opartych o silnik Chromium nie jest to już aż tak oczywiste…

Na zakończenie tych “ochów i achów” dodam jeszcze, że Brave posiada wbudowanego klienta sieci Torrent który działa nad wyraz dobrze więc… możecie pożegnać się jeszcze z jedną aplikacją w systemie.

Niestety po instalacji przeglądarki następuje pewny zgrzyt. Okazuje się, że jest dostępna w języku angielskim i w 90% przypadków odbijecie się od Brave w tym momencie. A zmiana języka jest banalnie prosta.

Jak ustawić w Brave język polski ?

W pasku adresu wpisujemy:

chrome://settings/languages

I rozwijamy opcje języka. Klikamy na Add languages:

Bez nazwy 3

Z listy wybieramy polski i klikamy na Add:

2019 06 07 15h06 41

Na zakończenie klikamy w trzy kropki znajdujące się prz polskim języku i zaznacz Display Brave in this language:

2019 06 07 15h08 58
Po ponownym uruchomieniu przeglądarki będzie ona już dostępna w naszym języku. A my możemy zacząć z niej korzystać i cieszyć się zwiększoną anonimowością w sieci 😉

To by było na tyle, dziękuje za uwagę i polecam przeglądarkę Brave.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Jak odczytać hasła pod gwiazdkami

Kabson

Tworzymy kopię zapasową systemu Windows

Kabson

Zmieniamy UID dysku twardego w systemie Windows

Kabson

Aktywujemy klasyczną przeglądarkę zdjęć w systemie Windows 10

Kabson

Jak odczytać dane z dysków Ext4/Ext3 w systemie Windows

Kabson

W jaki sposób dostać się do plików na dysku gdy system nie startuje

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej