PC/Emulacja Poradniki

Gramy w Super Mario 64 Odyssey na emulatorze N64 !

Blog  7 Gramy w Super Mario 64 Odyssey na emulatorze N64 !

Pierwsze w pełni trójwymiarowe przygody Mariana na konsolę Nintendo64 są popularne aż do dzisiaj. Osobiście również czasami “odświeżam” sobie pamięć uruchamiając ten tytuł na emulatorze Nintendo 64.

Są natomiast zapaleńcy, którzy niewielki rom z grą rozkładają na części pierwsze, dodają swoją zawartość i gdy złożą wszystko do kupy to… wychodzi im całkiem nowa gra !

Takim właśnie hackiem jest. Czyli próba przeniesienia mechanik z gry Super Mario Odyssey ze Switcha na ponad dwudziestoletnią konsole.

Zatem co autor  (Kaze Emanuar) zmienił w grze ?

Musze wam powiedzieć, że całkiem sporo. Super Mario 64 Odyssey to całkowicie nowa gra która z całą pewnością mogłaby wyjść te dwadzieścia parę lat temu jako następca Super Mario 64.

Mamy tutaj zupełnie nowe plansze, niektórych przeciwników oraz znaną z wersji na Nintendo Switch możliwość kontroli nad przeciwnikami. Wykorzystujemy w tym celu nasza nową czapkę, którą możemy ciskać we wrogów. Zupełnie tak samo jak w grze z 2017 roku!

Sterowania w grze pozostało takie same jak w oryginale a te jak wiadomo jest naprawdę responsywne I nie było sensu przy nim “dłubać”. Po co poprawiać coś, co jest idealne ? Oczywiście autor nie zapomniał o fakcie, że Maria przez te dwie dekady nauczył się nowych ruchów i je również zaimplementował do tej modyfikacji.

Niestety próg wejścia w w tym tytule jest ustawiony bardzo wysoko. Gra (a właściwie hack) jest naprawdę trudna i pomimo wielu prób nie udało mi się go ukończyć. Autor obiecuje, ze w grze mamy do zebrania około 40 księżyców, jednak poległem gdzieś po ich połowie. Po prostu moje stare palce „nie wyrabiają” już w platformówkach…

Jak zagrać w Super Mario 64 Odyssey na emulatorze ?

Aby spróbować swoich sił w Super Mario 64 Odyssey będziecie potrzebować:

  • Roma gry Super Mario 64 w wersji USA. Uwaga – patch zadziała jedynie na wersji z rozszerzeniem .z64
  • Patcha bps
  • Jednego z tych programów do aplikacji patcha bps.
  • Emulatora N64. Polecam tą wersję. Ten emu może przedzielić nawet 32 MB pamięci dla gry, co jest niezwykle ważne w przypadku tak zmodyfikowanej gry.

Po spatchowanu roma, uruchamiamy go za pomocą emulatora I cieszymy się całkiem nowa gra.

Czytaj także:  DuckStation - doskonała alternatywa dla emulatora ePSXe

Galeria Super Mario 64 Odyssey na Nintendo 64:

Zatem jeżeli bawią was takie ciekawostki, jak hacki gier Nintendo 64 to… zapraszam do pobierania, patchowania oraz testowania (grania).

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

Nikt jeszcze nie ocenił 🙁

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Final Fight and Cadillacs and Dinosaurs

Kabson

PC Building Simulator: Trainer +6 v1.11 [FLING]

Kabson

CrimeDBot v.03 – Info 3 dni przed wydaniem ;-)

Kabson

AnimalPajama

Kabson

Rozpoczęcie prac nad CrimeDBOT v. 0.4 (Final)

Kabson

Kaiju of the Commonwealth

iPOD
Subksrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej