Emulacja

Gramy w Super Mario 64 Odyssey na emulatorze N64 !

Pierwsze w pełni trójwymiarowe przygody Mariana na konsolę Nintendo64 są popularne aż do dzisiaj. Osobiście również czasami “odświeżam” sobie pamięć uruchamiając ten tytuł na emulatorze Nintendo 64.

Są natomiast zapaleńcy, którzy niewielki rom z grą rozkładają na części pierwsze, dodają swoją zawartość i gdy złożą wszystko do kupy to… wychodzi im całkiem nowa gra !

Takim właśnie hackiem jest Mario 64 Odyssey. Czyli próba przeniesienia mechanik z gry Super Mario Odyssey ze Switcha na ponad dwudziestoletnią konsole.

Zatem co autor (Kaze Emanuar) zmienił w grze ?

Musze wam powiedzieć, że całkiem sporo. Super Mario 64 Odyssey to całkowicie nowa gra która z całą pewnością mogłaby wyjść te dwadzieścia parę lat temu jako następca Super Mario 64.

Mamy tutaj zupełnie nowe plansze, niektórych przeciwników oraz znaną z wersji na Nintendo Switch możliwość kontroli nad przeciwnikami. Wykorzystujemy w tym celu nasza nową czapkę, którą możemy ciskać we wrogów. Zupełnie tak samo jak w grze z 2017 roku!

Sterowania w grze pozostało takie same jak w oryginale a te jak wiadomo jest naprawdę responsywne I nie było sensu przy nim “dłubać”. Po co poprawiać coś, co jest idealne ? Oczywiście autor nie zapomniał o fakcie, że Maria przez te dwie dekady nauczył się nowych ruchów i je również zaimplementował do tej modyfikacji.

Niestety próg wejścia w w tym tytule jest ustawiony bardzo wysoko. Gra (a właściwie hack) jest naprawdę trudna i pomimo wielu prób nie udało mi się go ukończyć. Autor obiecuje, ze w grze mamy do zebrania około 40 księżyców, jednak poległem gdzieś po ich połowie. Po prostu moje stare palce “nie wyrabiają” już w platformówkach…

Jak zagrać w Super Mario 64 Odyssey na emulatorze ?

Aby spróbować swoich sił w Super Mario 64 Odyssey będziecie potrzebować:

  • Roma gry Super Mario 64 w wersji USA. Uwaga – patch zadziała jedynie na wersji z rozszerzeniem .z64
  • Patcha bps
  • Jednego z tych programów do aplikacji patcha bps.
  • Emulatora N64. Polecam tą wersję. Ten emu może przedzielić nawet 32 MB pamięci dla gry, co jest niezwykle ważne w przypadku tak zmodyfikowanej gry.

Po spatchowanu roma, uruchamiamy go za pomocą emulatora I cieszymy się całkiem nowa gra.

Galeria Super Mario 64 Odyssey na Nintendo 64:

Zatem jeżeli bawią was takie ciekawostki, jak hacki gier Nintendo 64 to… zapraszam do pobierania, patchowania oraz testowania (grania).

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

GTA1 & GTA2

Kabson

CrimeDBot – informacje 2 dni przed wydaniem ;-)

Kabson

Fallout 2 Remake 3D

Kabson

The Hunt

Kabson

Fallout 76 Ultimist’s High Detailed Map

iPOD

Eric Harris Doom WAD’s

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.