KonsolePoradniki

Gramy w Dead Space Mobile na PlayStation Vita

Aż dziw bierze, że przenośna konsolka PlayStation Vita nie doczekała się żadnej gry z uniwersum Dead Space. W tym poradniku przedstawię wam prostą metodę na uruchomienie Dead Space Mobile na naszej konsoli.

Czym jest Dead Space Mobile ?

Dead Space Mobile to spin-off wydany w 2011 roku na smartfony z iOS i Androidem. W grze nie wcielamy się w nowego bohatera, niejakiego Vandala którego zadaniem jest eksploracja kopalni na planecie Tytan. Jak łatwo się domyślić, została ona w całości opanowana przez nekromorfy i naszym zadaniem jest ucieczka z tego nieprzyjaznego środowiska. Jak na grę mobilną fabuła w grze jest nawet ciekawa i przedstawia historię która wydarzyła się pomiędzy pierwszą, a drugą częścią gry znanej z “dużych” konsol. 

W 2011 roku gra szokowała graczy wykonaniem i złożonością rozgrywki, dlatego też jeżeli jeszcze nie mieliście przyjemności obcowania z przenośnym Dead Space, to teraz dzięki PS Vita możecie nadrobić zaległości.

Co będzie nam potrzebne do zagrania w Dead Space Mobile ?

  • Przerobiona konsola – musimy pozbyć się ograniczeń sprzętu, aby cieszyć się homebrew na tej konsolce. Ja testowałem port na 3.60 HENkaku + Ensō.
  • Dead Space · PSVita Port – jest to port gry na konsolę PS Vita. W chwili obecnej wciąż dopracowywany, jednak w trakcie grania napotkałem absolutnie żadnych problemów.
  • Plików z wersji gry na Xperia Play – Z tym możecie mieć problem, gdyż potrzebna nam wersja gry przeznaczona na telefon Xperia Play w wersji 1.1.33. Inne wersje nie będą chciały współpracować, zaś tą wymaganą przez port gry niezwykle ciężko znaleźć.
  • Pluginy kubridge oraz FdFix. Możecie je szybko zainstalować za pomocą Autoplugin II. Jeżeli używacie wtyczki rePatch, FdFix pomijamy.
  • ShaRKBR33D, jeżeli jeszcze go nie mamy.

Warto się upewnić, że wszystkie wtyczki zainstalowane w naszym systemie są aktualne i w razie potrzeby je zaktualizować.

Jak zainstalować Dead Space Mobile na PlayStation Vita 
?

  • Plik *.apk gry rozpakowujemy 7-Zipem i zawartość archiwum kopiujemy do: 
ux0:data/deadspace/
  • Upewniamy się, że plik *.apk który znaleźliśmy zawiera również “cache” gry. Tak z pewnością będzie gdy znajdziecie plik achievements.sb znajdujący się w:
ux0:data/deadspace/assets/published/data/

Jeżeli pliku nie znaleźliśmy oznacza to, że pobraliśmy samą instalkę gry Dead Space Mobile, która miała sobie “dociągnąć” brakujące pliki przy pierwszym uruchomieniu gry na smartfonie. Musicie szukać odpowiedniego *.apk do skutku 😉

  • Instalujemy DeadSpace.vpk

Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, będziecie mogli już uruchomić Dead Space Mobile na PlayStation Vita.

Galeria: Dead Space Mobile

A jak w to się gra ?

Musze przyznać, że jest to naprawdę dopracowany port. Gra jest bardzo płynna, działa stabilnie, zaś sterowanie jest bardzo responsywne. W trakcie zabawy nawet przez chwilę nie zauważymy, że mamy do czynienia ze zwykłym, garażowym portem.

Polecam zatem ten port na konsolę i życzę miłego grania ! Mam również cichą nadzieję, że doczekamy się jeszcze więcej tak udanych portów gier, gdyż jak wiadomo już tylko dzięki niezależnym programistom możemy cieszyć się nowymi grami na PlayStation Vita. 

Dziękuję za uwagę.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Final Fight and Cadillacs and Dinosaurs

Kabson

Only If

Kabson

Capcom vs. SNK Evolution 2019

Kabson

Gramy w Rise of the Triad: Dark War na Ps Vita !

Kabson

BVOVB: Bruising Vengeance of the Vintage Boxer

Kabson

Brutal Doom

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej