Image default
KonsolePoradniki

Gramy w Dead Space Mobile na PlayStation Vita

Aż dziw bierze, że przenośna konsolka PlayStation Vita nie doczekała się żadnej gry z uniwersum Dead Space. W tym poradniku przedstawię wam prostą metodę na uruchomienie Dead Space Mobile na naszej konsoli.

Czym jest Dead Space Mobile ?

Dead Space Mobile to spin-off wydany w 2011 roku na smartfony z iOS i Androidem. W grze nie wcielamy się w nowego bohatera, niejakiego Vandala którego zadaniem jest eksploracja kopalni na planecie Tytan. Jak łatwo się domyślić, została ona w całości opanowana przez nekromorfy i naszym zadaniem jest ucieczka z tego nieprzyjaznego środowiska. Jak na grę mobilną fabuła w grze jest nawet ciekawa i przedstawia historię która wydarzyła się pomiędzy pierwszą, a drugą częścią gry znanej z “dużych” konsol. 

W 2011 roku gra szokowała graczy wykonaniem i złożonością rozgrywki, dlatego też jeżeli jeszcze nie mieliście przyjemności obcowania z przenośnym Dead Space, to teraz dzięki PS Vita możecie nadrobić zaległości.

Co będzie nam potrzebne do zagrania w Dead Space Mobile ?

  • Przerobiona konsola – musimy pozbyć się ograniczeń sprzętu, aby cieszyć się homebrew na tej konsolce. Ja testowałem port na 3.60 HENkaku + Ensō.
  • Dead Space · PSVita Port – jest to port gry na konsolę PS Vita. W chwili obecnej wciąż dopracowywany, jednak w trakcie grania napotkałem absolutnie żadnych problemów.
  • Plików z wersji gry na Xperia Play – Z tym możecie mieć problem, gdyż potrzebna nam wersja gry przeznaczona na telefon Xperia Play w wersji 1.1.33. Inne wersje nie będą chciały współpracować, zaś tą wymaganą przez port gry niezwykle ciężko znaleźć.
  • Pluginy kubridge oraz FdFix. Możecie je szybko zainstalować za pomocą Autoplugin II. Jeżeli używacie wtyczki rePatch, FdFix pomijamy.
  • ShaRKBR33D, jeżeli jeszcze go nie mamy.

Warto się upewnić, że wszystkie wtyczki zainstalowane w naszym systemie są aktualne i w razie potrzeby je zaktualizować.

Jak zainstalować Dead Space Mobile na PlayStation Vita 
?

  • Plik *.apk gry rozpakowujemy 7-Zipem i zawartość archiwum kopiujemy do: 
ux0:data/deadspace/
  • Upewniamy się, że plik *.apk który znaleźliśmy zawiera również “cache” gry. Tak z pewnością będzie gdy znajdziecie plik achievements.sb znajdujący się w:
ux0:data/deadspace/assets/published/data/

Jeżeli pliku nie znaleźliśmy oznacza to, że pobraliśmy samą instalkę gry Dead Space Mobile, która miała sobie “dociągnąć” brakujące pliki przy pierwszym uruchomieniu gry na smartfonie. Musicie szukać odpowiedniego *.apk do skutku 😉

  • Instalujemy DeadSpace.vpk

Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie, będziecie mogli już uruchomić Dead Space Mobile na PlayStation Vita.

Galeria: Dead Space Mobile

A jak w to się gra ?

Musze przyznać, że jest to naprawdę dopracowany port. Gra jest bardzo płynna, działa stabilnie, zaś sterowanie jest bardzo responsywne. W trakcie zabawy nawet przez chwilę nie zauważymy, że mamy do czynienia ze zwykłym, garażowym portem.

Polecam zatem ten port na konsolę i życzę miłego grania ! Mam również cichą nadzieję, że doczekamy się jeszcze więcej tak udanych portów gier, gdyż jak wiadomo już tylko dzięki niezależnym programistom możemy cieszyć się nowymi grami na PlayStation Vita. 

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.3 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Duke Nukem Forever 2001 bulid

Kabson

Super Mario Bros. In First Person

Kabson

Niezawodny sposób na obniżenie temperatury PS4 Pro

Kabson

Last Dance

Kabson

Gramy w BLOOD na BulidGDX

Kabson

Nitronic Rush

Kabson

1 komentarz

LukLev
LukLev 2023-02-27 at 17:48

Kolejny świetny port na moją konsolę. Szkoda tylko, że zanim zebrałem wszystkie niezbędne pliki to minęły 4 godziny 😐

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.