GSMPoradniki

Pozbywamy się reklam z Youtube za pomocą Revanced CLI

Jakiś czas temu przedstawiłem wam niezwykle prosty sposób na pozbycie się reklam z aplikacji Youtube na Androida. W tym poradniku pokażę wam w jaki sposób zmodyfikować apk Youtube na komputerze wyposażonym z system Windows.

Z pewnością zastanawiacie się po co używać PC w tym celu, skoro od dawna możemy patchować aplikację bezpośrednio z poziomu andka ?

Zarówno Revanced CLI oraz dostępne łatki rozwijają się znacznie szybciej, więc patchując apk w ten sposób (zazwyczaj) mamy do dyspozycji nowszą wersję Youtube, niż korzystając z ReVanced Manager. Drugą zaletą jest fakt, że tak zmodyfikowanym plikiem *.apk możemy podzielić się z kolegami w pracy przez co zabłyśniemy jako “hakerzy”. ReVanced Manager na Androidzie czasami potrafi również “wywinąć orła” w trakcie swojej pracy i wywalić się w najmniej oczekiwanym momencie, więc skorzystanie z Revanced CLI czasami jest rozsądniejsze, niż szukanie zmodyfikowanej wersji YT w sieci. Mody tak popularnych aplikacji jak Youtube często mają dorzucony złośliwy kod, więc moim zdaniem warto zmodyfikować aplikację samemu. Nie da się również ukryć, że wykorzystując zasoby naszego komputera patchowanie zajmuje również znacznie mniej czasu.

Co będzie nam potrzebne do modyfikacji Youtube za pomocą Revanced CLI ?

Musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i pobrać następujące pliki:

  • Zulu OpenJDK – jest to środowisko programistyczne, które jest niezbędne do pozbycia się reklam z YT.
  • revanced-cli – pobieramy najnowszą wersję i dla naszej wygody zmieniamy nazwę pliku na  revanced-cli.jar.
  • revanced-patches – również pobieramy najnowszą dostępną wersję i po pobraniu nazywamy plik patches.jar.
  • revanced-integrations – po pobraiu najnowszej wersji zmieniamy jej nazwę na inte.apk.
  • Youtube – Pobieramy ją ze strony APKMirror. Pamiętajcie by pobrać wersję bez “bundle” w nazwie. Po pobraniu jej nazywamy ją dla naszej wygody yt.apk.

W trakcie pobierania aplikacji Youtube wiele osób popełnia błąd, który skutkuje niemożliwością przeprowadzenie prawidło patchowania. Musicie koniecznie pobrać wersję zalecaną przez programistów. Łatwo to sprawdzić na stronie revanced-patches rozwijając listę dostępnych modyfikacji dla com.google.android.youtube: zerkając w target version:

youtube bez reklam
Jak mamy już wszystkie potrzebne nam pliki możemy zabierać się do roboty 😉

Jak zmodyfikować aplikację Youtube za pomocą Revanced CLI ?

Przenosimy wszystkie pliki do folderu C:\revanced. Ułatwi to  nam dalszą pracę.

Uruchamiamy wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i przechodzimy do naszego folderu wydając polecenie

cd C:\revanced

Podstawowe polecenie wygląda następująco:

java -jar revanced-cli.jar -a yt.apk -c -o youtuberevanced.apk -b patches.jar -m inte.apk

Niestety wykonanie tego polecenia spowoduje, że revanced doda do naszego YT wszystkie dostępne modyfikacje a tego z pewnością nie chcemy. 

Aby dodać tylko wybrane przez nas modyfikacje musimy zmodyfikować te polecenie dodając na końcu  --exclusive, a następnie ręcznie dodać patche, które nas interesują:

java -jar revanced-cli.ja -a yt.apk -c -o youtuberevanced.apk -b patches.jar -m inte.apk --exclusive -i patch-1 -i patch-2 -i patch-3 -i patch-4 -i patch-5 ...itd.

Ja osobiście korzystam z następujących modów:

java -jar revanced-cli.jar -a yt.apk -c -o youtuberevanced.apk -b patches.jar -m inte.apk --exclusive -i copy-video-url -i custom-branding -i disable-shorts-on-startup -i disable-zoom-haptics -i general-ads -i hide-cast-button -i hide-endscreen-cards -i hide-shorts-button -i microg-support -i minimized-playback -i old-quality-layout -i open-links-externally -i remember-video-quality -i return-youtube-dislike -i theme -i video-ads

Bez nazwy 1 1

Po zatwierdzeniu enterem revanced zacznie przepakowywać apkę, którą po zakończeniu patchowania zapisze jako youtuberevanced.apk.

Tak zmodyfikowaną aplikację przenosimy na telefon i instalujemy. Pamiętajcie, że wersja bez root’a w telefonie do poprawnego działania wymaga wcześniej zainstalowanego VancedMicroG.

Jak widzicie zmodyfikowanie apki Youtube jest niezwykle proste, nawet przy wykorzystaniu tak archaicznego narzędzia jakim jest wiersz poleceń. 

Dziękuję za uwagę. Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć w sekcji komentarzy.

Zostaw tutaj coś po sobie !

Kliknij na ikonkę aby ocenić ten wpis. W ten sposób motywujesz nas do dalszej pracy. Pozostawienie po sobie komentarza to też dobry pomysł 😉

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił ;-(

Możesz również mnie wspomóc w rozwijaniu mojej pasji i tego bloga.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować:

Automatycznie pauzuj odtwarzanie filmów na Youtube po przełączeniu kart w Firefox

Kabson

Poznajcie ReVanced, czyli nowy sposób na YouTube bez reklam !

Kabson

Instalujemy zmodyfikowany Youtube bez reklam !

Kabson

Sprawdzamy jakie filmy na Youtube są wysyłane z naszej miejscowości

Kabson

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Kabson

Modyfikujemy wygląd odtwarzacza Youtube

Kabson
Subksrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://variatkowo.pl używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików cookies. Ok, rozumiem Czytaj więcej