Gry

Elementalism

Elementalism to kolejna modyfikacja klasycznego DOOM‘a, który z pewnością tak jak Dead Ascension spodoba się graczom, którzy uwielbiają boomer shooter’y.

Autorzy modyfikacji chwalą się, że powstawał on przez pięć długich lat, przez które został dopracowany do perfekcji. I tą perfekcję widać na każdym kroku. Olbrzymie etapy na których będziemy wyrzynać w pień wrogów, wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa oraz ilość usprawnień, jakie wprowadzono do gry przyprawia o zawrót głowy. Jedną z elementów modyfikacji, która od razu rzuca się w oczy jest przemodelowany HUD, który został “podciągnięty” do dzisiejszych standardów i doskonale pasuje do ogólnego odbioru gry.

Nie zabraknie tutaj również nowych broni, bossów, dodano również kilka wariantów dobrze znanego nam mięsa armatniego.

Galeria: Elementalism

W Elementalism czeka na nas aż 15 nowych map po których będziemy poruszać się w klasycznym dla gatunku stylu. W tym modzie nie czeka na nas nic więcej niż szukanie kluczy, przełączników i eliminacja przeciwników. Warto wspomnieć, że przeciwników są całe tabuny przez co już nawet na normalnym poziomie trudności powoduje, że ukończenie Elementalism to nie wyprawa do biedry po kajzerki…

Gra wymaga od nas małpiej sprawności i obeznania z klasycznymi przeciwnikami. Już nawet na pierwszym etapie spotkamy Baronów Piekieł, których przyjdzie nam “zdjąć” za pomocą podstawowych broni. Sprawy nie ułatwia fakt, że etapy są naprawdę olbrzymie i częściowo otwarte, przez co często biegamy wte i wewte w poszukiwaniu kluczy i/lub miejsca, w których musimy ich użyć. Wprowadza to nieco chaosu w planowaniu rozgrywki ale nie oszukujmy się, kiedyś tak graliśmy…

Jak zagrać w Elementalism ?

Uruchomienie tej modyfikacji nie jest specjalnie trudne i nie wymaga od nas żadnych specjalnych umiejętności.

  • GZDoom – pobieramy go ze strony głównej projektu. Jest to zmodyfikowana wersja silnika klasycznego Doom’a dodająca wsparcie dla nowych systemów operacyjnych, oraz kilka innych “bajerów” niedostępnych w normalnej wersji gry.
  • Elementalism – pobieramy go z moddb.com. Na dzień dzisiejszy to 551 megabajtów.
  • DOOM2.wad – Jest to plik który znajdziecie w oryginalnej wersji gry DOOM. Musicie go sami poszukać, gdyż jest wymagany przez silnik GZDoom. Podpowiem, że łatwo jest go znaleźć na archive.org.

Gdy mamy już wszystkie pliki rozpakowujemy GZDoom, zaś w jego folderze umieszczamy plik DOOM2.wad, oraz pliki modyfikacji. Plik moda nazywamy krótko Elementalism.pk3. Aby uruchomić grę z modyfikacją musicie stworzyć plik wykonywalny *.bat o zawartości:

gzdoom.exe -file Elementalism.pk3

Ewentualnie możecie przenieść plik Elementalism.pk3 nad plik gzdoom.exe.

Życzę miłego grania !

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Gramy w DOOM’a na Androidzie !

Kabson

BLOOM

Kabson

Dead Ascension

Kabson

9 modyfikacji gry DOOM w które warto zagrać.

Kabson

Stray Doom

Kabson

DOOMowe przedszkole, czyli droga do platyny

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.