Gry

Pixel Crisis

Pixel Crisis to hołd dla gier gatunku rail shooter, których już teraz się nie produkuje. Kiedyś ten gatunek królował na automatach wyposażonych w repliki giwer, a dziś ostatnia mi znana próba przywrócenia świetności strzelaninom na szynach była gra Rambo: The Video Game. O dziwo prezentowany przeze mnie Pixel Crisis jest nawet znacznie ciekawszy od wspomnianego tytułu ! A są ku temu przynajmniej trzy powody.
Po pierwsze urzeka wykonanie graficzne gry stylizowane na tytuły arcade z lat 90. Pixel art jest obecnie w modzie, a ten zaprezentowany w tej grze stoi na najwyższym poziomie.
Po drugie mechanika ( podobnie zresztą jak cześć tytułu…) skopiowana została z legendarnej już gry od Segi Time Crisis. Mamy tu zatem celowniczka którem sterujemy myszką, zaś spacja odpowiada za schowanie się za osłoną i jednoczesne przeładowanie broni. To wszystko, kiedyś do szczęścia nie potrzebne nam były wypasione wstawki fabularne, czy też skomplikowane sterowanie.
Po trzecie gra jest naprawdę krótka. Pomimo, że Pixel Crisis da radę ukończyć w pół godziny, to zanim dojdziecie do takiej perfekcji zdążycie niejedną myszkę zaklikać na śmierć.

Do przejścia otrzymujemy tylko 3 mapy, jednak z pewnością nie ukończycie tej gry nie używając kontynuacji.. Sam gameplay również utrzymany jest w konwencji gier z automatów więc zapewniam was, że nie wybacza błędów.
Celowo nie wspominam tutaj o fabule w grze, gdyż jak wspomniałem to tylko podtekst do strzelania we wszystko co chce zrobić kuku głównemu bohaterowi tytułu.
Grę Pixel Crisis możecie pobrać zupełnie za darmo stąd, albo skorzystać z jednego z mirrorów dostępnych na naszym forum.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

10 najlepszych modów do Max Payne 2

Kabson

Fallout 4 Age of Airships

iPOD

Free Falcon 6.0

Kabson

Mortal Kombat Anthology

Kabson

Total War: Rome Remastered +13 Trainer

iPOD

LameDuke (prototyp DN3D)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.