Gry

Pokémon Type Wild

Na fali szumu medialnego jaki wytworzył się w związku z Pokémon GO! przedstawiam Wam mało znaną, “garażową” produkcję Pokémon Type Wild.

Jest to bijatyka wzorowana na serii Street Fighter – do wyboru mamy 8 postaci, jednak na próżno szukać tutaj najpopularniejszych z nich. Miejsca zarezerwowane dla PokéVIP’ów takich jak żółta mysz zajęły mniej znane stworki takie jak np. Gardevoir. Moim zdaniem był to strzał w dzisiątkę – bo ileż przecież można patrzyć się na Charizarda, czy też innego “Pikaczu” – dajmy szansę mniej znanym bohaterom tego uniwersum.


Gra została stworzona na silniku Fighter Maker zatem nie powinniśmy się obawiać o samą mechanikę gry. Każda z postaci posiada swój niepowtarzalny wachlarz ciosów specjalnych które wykonujemy na modłę serii Street Fighter – czyli, kręcąc kółka/półkółka . Z tego też powodu granie na klawiaturze mija się z celem, sterowanie w grze jest bardzo wyczulona na dokładne “zaaplikowanie” kombinacji typu dół,dół-przód,przód+przycisk. Każdy pokémon posiada również supercios zadający olbrzymie obrażenia, który wykonuje się po naładowaniu combo-metera. Pełną listę ciosów możecie podejrzeć np. tutaj.

Postacie dostępne w grze zostały idealnie wyważone nie ma tutaj super-koksów którymi można przejść grę naciskając dosłownie jeden przycisk. Inteligencja przeciwników stoi całkiem wysoko grając przez kilkanaście walk nie odniosłem wrażenia, że AI przeciwników polega na losowym wduszaniu wirtualnego pada. Grać możemy również z żywym przeciwnikiem – w grze zaimpletowano również moduł rozgrywki przez sieć, ale z powodu braku zainteresowanego co-testera nie miałem sprawdzić jak to się sprawuje w trakcie “prania”

Podsumowując Pokémon Type Wild to dość udana fanowska produkcja z której dopracowania powinny wziąć przykład twórcy “ulepów” na silniku MUGEN. Gra potrafi się spodobać, nie tylko fanom “Kupémonów” i z pewnością jest w stanie zapewnić chwilę relaksu osobom zmęczonym “dużymi” produkcjami.

Pobierz (160 MB)

 

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Setris

Kabson

Chip’n Dale Rescue Rangers (unofficial remaster)

iPOD

Duke Nukem Forever 2001 bulid

Kabson

Renegade X: Black Dawn

Kabson

World’s Biggest PAC-MAN

Kabson

Full Spectrum Warrior

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.