Gry

Rayman Redemption

Z pewnością kojarzycie uroczego Raymana, stworka bez widocznych połączeń między swoimi kończynami ? Jeżeli jesteście fanami pierwszej części gry (wydanej w 1995 roku) to mam coś dla was.

Rayman Redemption jest fanowskim remake pierwszej części gry która moim zdaniem była naprawdę świetną platformówką która te ponad 25 lat temu wyróżniała się niezwykle kolorową grafiką, świetnymi animacjami postaci oraz wpadającą w ucho ścieżką dźwiękową. Nic dziwnego, że ktoś kto najwyraźniej miał za dużo czasu zajął się tą grą i moim zdaniem, ten remake jest znacznie lepszym sposobem na ogranie pierwszego Rayman’a.

Rayman Redemption jest klasyczną do bólu platformówką w której przemy do przodu, zbieramy “znajdźki” w postaci power upów oraz (co najważniejsze) szukamy uwięzionych na planszach Elektrunów dzięki którym odblokowujemy kolejne etapy w grze.

Twórca remake’u nie ograniczył się jedynie do odświeżenia gry i podbicia jej rozdzielczości. Autor dodał do gry osiągnięcia, oraz zbilansował trudność rozgrywki. Możecie mi nie wierzyć, ale oryginalny Rayman był naprawdę wymagający. Do tego stopnia, że porty na inne konsole potrafiły dodać kilka żyć na start by nie odrzucić nas swoim poziomem trudności.

Wydaje mi się również, że sterowanie w Rayman Redemption jest jakieś takie mniej wymagające niż w oryginale, w którym (jak dobrze pamiętam) dobre wymierzenie skoku czasami graniczyło z cudem.

Jakby tego było mało, mamy możliwość zmiany wyglądu naszego bohatera jak i części jego przeciwników. Oczywiście o ile je odblokujemy.

W grze do wyboru są 3 poziomy trudności:

  • Casual – zapewnia nam nieograniczoną liczbę kontynuacji.
  • Classic – jest wzorowany na oryginalnym Raymanie z 1995 roku.
  • Demise – Nasza postać jest osłabiona i dodano naprawdę wiele “utrudniaczy” do rozgrywki, która teraz stanowi nie lada wyzwanie.

Rayman Redemption Release Trailer

Gra bezproblemowo obsługuje pady obsługujące Xipnut i właśnie na padzie polecam w niż grać.

Rayman Redemption możecie pobrać stąd. Jako, że jest to fanowska produkcja (swoją drogą stworzona w Game Maker Studio 2) nie wiadomo, czy Ubisoft posiadający prawa do postaci Rayman’a nie “zdejmie” tej gry w najbliższym czasie. Dlatego też na naszym forum umieściłem naszego mirrorka.

Moim zdaniem – naprawdę warto w to zagrać, Rayman w odświeżonym wydaniu jest naprawdę dobrą grą i jak ktoś lubi dłubać w klasycznych platformówkach to polecam sięgnąć po ten darmowy projekt.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Kabson

Pingus

Kabson

CrimeDBot – Bot do gry Crime District

Kabson

Fallout 76 Perk Loadout Manager

Kabson

chicken HD

Kabson

CrimeDBot – informacje 2 dni przed wydaniem ;-)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.