Gry

Super Mario Bros. Papercraft

Nawet nie jestem w stanie zliczyć, ile to razy pisałem o wąsatym hydrauliku na tym blogu. Mario trwale zagościł w świecie wirtualnej rozgrywki, więc nic dziwnego, że wciąż powstają fanowskie produkcje. Jedną z nich jest Super Mario Bros. Papercraft, czyli luźna wariacja na temat pierwszej części Super Mario Bros.

Naprawdę nie wiem co można pisać o grze, którą znają chyba wszyscy. Większość “starych graczy” w tym i ja zaczynaliśmy swoją przygodę z grami od Super Mario Bros, więc rozkład poziomów znamy chyba na pamięć.

Gra pracuje na silniku Unreal Engine, zaś wykonanie gry jest staranne. Autor, niejaki BOO3 naprawdę przyłożył się do pracy czego efektem jest całkiem ładnie wykonany remake pierwszej części gry. Podtytuł Papercraft powinien nam sugerować, że nie mamy tutaj do czynienia z klasycznym SMB. Autor wpadł na świetny pomysł i przedstawił świat gry w postaci… wycinanek, koniecznie z patyczkami, którymi ktoś steruje zza krawędzi ekranu. Wygląda to naprawdę oryginalnie i aż dziw mnie bierze, że wielkie Nintendo nigdy nie wpadło na podobny pomysł.

Mój dziadowski gameplay:

Niestety, wśród zalet Super Mario Bros. Papercraft w chwili obecnej ma dwie wady. Po pierwsze, gra jest niekompletna. W chwili gdy piszę ten wpis dostępnych mamy Autor zapewnia, że doda pozostałe etapy z oryginału. Znając jednak zapędy Nintendo do zamykania tego typu domowych projektów, raczej do tego nie dojdzie…

Grę możecie pobrać kompletnie za darmo odwiedzając ten link (526MB) , ewentualnie skorzystajcie z mirrorka na naszym forum (476 MB, spakowane nanoZIP’em)

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.