Gry

TMNT Arcade HD Remaster

Dziś mam nie lada gratkę dla raczej byłych bywalców salonów z automatami do gier. Takich “automaciarni” jak 20 lat temu raczej już niema, a sentyment pozostał.

TMNT Arcade HD Remaster jak sama nazwa wskazuje, jest fanowskim remasterem Teenage Mutant Ninja Turtle Arcade z 1989 roku. Jak mnie pamięć nie myli, ten automat był oblegany głównie przez “dzieciarnie”. Starsi gracze w tym i ja woleli przewalać kieszonkowe w The Punisher 😉

TMNT Arcade HD Remaster jest klasycznym przedstawicielem gatunku beat ’em up, czyli naszym zadaniem jest parcie w prawą stronę ekranu i okładanie przeciwników którzy znienacka pojawiają się na ekranie.

Do naszej dyspozycji oddano wszystkich żółwich bohaterów, jednak nie ma większego znaczenia którą z postaci wybierzemy.

Od razu ostrzegam, gra jest trudna i nie mamy zbytnio możliwości kontynuacji. Grać możemy nawet na 4 graczy jednocześnie, jednak w tym wypadku musimy skorzystać chociaż z dwóch joypadów.

W stosunku do oryginału do gry dodano również wybór etapu oraz osiągnięcia. To raczej niewiele jednak pamiętajmy, że autorom projektu bardzo zależało na jak najwierniejszym oddaniu oryginału.

Moim zdaniem remaster, jak na grę typowo fanowską wyszedł naprawdę świetnie. Widać, że autorzy nie poszli na łatwiznę wykorzystując znany silnik OpenBOR przez co gra wyglądałaby jak większość “borowików” . Grę ponownie “narysowano” oraz zremasterowano ścieżkę dźwiękową oraz efekty.

Gra jest trudna. Przeciwnicy są liczni i pomimo niemal zerowego AI nadrabiają swoją mobilnością. Pamiętajmy, że klasyczne gry automatowe nie były pisane z myślą o wygodnym graniu. W salonach gier liczyło się tylko to, żeby automat jak najszybciej na siebie zarobił. A automat zarabia jedynie wtedy, gdy szybko “eliminował” kolejnych graczy.

Grę możecie pobrać zupełnie za darmo stąd, ewentualnie skorzystać z naszego repacka (prawie 5 razy mniej do pobrania…) dostępnego na naszym forum.

Dzisiaj to by było na tyle, dziękuję za uwagę i szukam dalej fanowskich remasterów 😉 Niektóre z nich to naprawdę świetnie wykonane perełki.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 4

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

The Plan

Kabson

5 Najatrakcyjniejszych towarzyszek w Skyrim

Kabson

Red Dead Redemption 2 Trainer +12 v1.0-v1355.18 [FLING]

Kabson

chicken HD

Kabson

Gran Turismo 2 Plus

Kabson

Mortal Kombat – Armageddon

Kabson

1 komentarz

JustCrash
JustCrash 2020-11-15 at 15:14

Również grałem w to cudo, aż się łezka w oku kręci…

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.