Mody do Need For Speed

Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack

Większość HD modów zebranych na naszym blogu dotyczy kilkuletnich produkcji. Takie dodatki graficzne potrafią odświeżyć stare gry i sprawić, że ich oprawa wizualna zostaje podciągnięta o kilka lat do przodu.

Dzisiaj natomiast mam dla was niecodzienną modyfikację. A mianowicie Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack.

Okazuje się, że wersja remaster wydana pod koniec 2020 roku gry ma ponad 3500 gorszej jakości tekstur co oryginał na PC z 2010 roku. Stanowi to ponad 69% wszystkich dostępnych tekstur w grze !

Ale od czego są modderzy ?

Niejaki DGIorio poświęcił trochę czasu aby porównać tekstury z dwóch wersji gry tworząc modyfikację zawierającą jedynie tekstury w lepszej rozdzielczości. Nie mam pojęcia co autorzy wersji remaster mieli na myśli wrzucając do gry teksturki słabszej jakości.

Prawdopodobnie to wina bezpośredniego portu gry z konsol na PC, jednak nie chciałbym rozpętać tutaj gównoburzy 😉

Instalacja Need for Speed Hot Pursuit Remastered Texture Pack

1 ) Pobierz modyfikację

Wielkim minusem modyfikacji, który od początku mi się nie spodobał była jego waga. Archiwum z teksturami waży prawie 13 gigabajtów i można je pobrać z tych dwóch linków uploadowanych bezpośrednio przez autora modyfikacji:

Natomiast jeżeli pracujecie na połączeniu z limitami i chcecie zaoszczędzić trochę transferu, zapraszam na nasze forum. Umieściłem tam swój własny repack tych tekstur. Spakowane NanoZip-em zajmują “tylko” 8,29 GB.

2) Rozpakuj archiwum.

Wersja od DGIorio skompresowana jest 7zip’em. Z tym formatem archiwów od lat doskonale radzi sobie WinRAR i nie powinniście mieć problemów z jego wypakowaniem.

Mój repack to początkowo nieskompresowany zwykły zip, po rozpakowaniu którego musicie kliknąć na plik rozpakuj.bat. Rozpakowanie tak mocno skompresowanego archiwum zajmie naszemu PC trochę czasu.

3) Opcjonalnie stwórz backup oryginalnych plików i folderów.

Przechodząc do folderu w którym zainstalowaliście grę musicie zmienić nazwę następującym folderom i plikom:

  • CHARACTERS
  • SEACREST
  • VEHICLES
  • GLOBALEFFECTS.BNDL

Po prostu dodajcie do nich suffiksy _bak (np. CHARACTERS_bak, GLOBALEFFECTS.BNDL_bak). Umożliwi to nam później przywrócenie orginalnych plików gry, jeżeli modyfikacja się nam nie spodoba.

4) Skopiuj zmodyfikowane pliki i foldery.

Po rozpakowaniu archiwum foldery CHARACTERS, SEACREST, VEHICLES oraz plik GLOBALEFFECTS.BNDL kopiujemy do głównego folderu gry.

I to właściwie wszystko by cieszyć się poprawioną graficznie wersją gry, która de facto taka stara nie jest…

Od siebie dodam, że gra z tym modem naprawdę mocno zyskuje w trybie fotograficznym. W trakcie normalnego gnania po autostradach wszystko i tak się rozmazuje, więc efetu wow raczej nie uświadczymy.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Final Fantasy 7: Re-Imagined

Kabson

Broken Sword 2.5 The Return of the Templars

Kabson

Dark Ocean

Kabson

HULK Mod

Kabson

Crossbows of the Commonwealth

Kabson

MediEvil – Hero of Gallowmere

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.