Emulacja

3 proste metody na uruchomienie gier Flash

Chyba wszyscy dorastaliśmy grając w gry flashowe. Te drobne, proste i mało skomplikowane gierki były idealne do przenoszenia na nośnikach CD czy też wysyła a ich sobie w załącznikach email.

Niestety, od 2020 roku technologia Flash została wycofana, co sprawiło, że wiele stron i gier po prostu przestało działać. W rezultacie granie w gry flashowe stało się trudniejsze, ale istnieją alternatywne metody, takie jak emulatory środowiska Flash. 

Mimo że w sieci wciąż natkniemy się na gry w technologi Flash, to większość z nich nie uruchomi się bezpośrednio w naszej przeglądarce internetowej. Konieczne jest skorzystanie z innych metod, aby zagrać w starsze gry flashowe.

Jeśli więc interesuje cię granie w stare gry flashowe na komputerze to dobrze, że tutaj trafiłeś, gdyż w tym wpisie omówię najlepsze metody grania w stare gry Flash na komputerze.

BlueMaxima’s Flashpoint

3 proste metody na uruchomienie gier Flash

Flashpoint to w zasadzie społeczeństwo starające się zarchiwizować gry i animacje Flash z internetu. Projekt został uruchomiony w celu ocalenia zanikających gier flashowych.

Możesz traktować Flashpoint jako pakiet oprogramowania zawierający gry Flash. Istnieją dwie różne wersje Flashpoint, które możesz pobrać – Ultimate i Infinity. Wersja Ultimate to pełen pakiet z milionami gier Flash, ale ma jeden zasadniczy minus – zajmuje aż 1,48 TB.

Mniejsza wersja nosi nazwę Flashpoint Infinity, zawiera tylko popularne gry Flash i wymaga jedynie około 3  3 GB na naszym dysku twardym.

Decyzję pozostawiam dla was. Osobiście kusi mnie wersja Infinity, jednak musiałbym dokupić kolejny już zewnętrzny dysk HDD i wyczerpać swój limit pobierania danych na kilka następnych miesięcy…

Ruffle 

ruffle

Ruffle to emulator odtwarzacza Flash napisany całkowicie w języku Rust.

Jako że to tylko emulator, musimy osobiście się pofatygować i pobrać interesujące nas gry w formacie *.sfw. Sam emulator jest niezwykle prosty w obsłudze i każdy powinien sobie z tym bez problemów poradzić. 

Newgroudns 

3 proste metody na uruchomienie gier Flash

Newgrounds to w zasadzie strona internetowa mająca na celu zachowanie starych klasycznych gier flashowych i treści.  Aby ocalić zanikające treści flashowe, autorzy Newgrounds zaprojektowali własny, autorski odtwarzacz flash. Po prostu pobieramy odtwarzacz Flash Newgrounds, instalujemy go i gramy w te stareńkie perełki.

Podsumowanie.

Tak więc, to są jedne z najlepszych i działających metod na granie w stare gry flashowe na komputerze. W komentarzach możesz dać nam znać, czy i jak wspominasz te stare tytuły. Oczywiście możesz również zaproponować kilka z nich dla naszych czytelników.

Dziękuję za uwagę. 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.7 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Gramy w gry Arcade na PC (FinalBurn Neo)

Kabson

Najlepsze emulatory Playstation Portable na Androida

Kabson

Gry które ryły psychę – PSX

Kabson

Emulujemy gry z Dreamcast na PC (Redream)

Kabson

Emulujemy Segę Saturn na PC (Yaba Sanshiro 2)

Kabson

Uruchamiamy gry z Playstation 3 na PC ! (RPCS3)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.