Emulacja

5 najlepszych emulatorów Nintendo 64

Nintendo 64 to jedna z najbardziej zapadających w pamięć konsol do gier wideo, która zadebiutowała na rynku w 1996 roku. Ta kultowa konsola była źródłem wielu niezapomnianych chwil dla miłośników gier. Dzięki wyjątkowym tytułom, takim jak GoldenEye 007, The Legend of Zelda: Ocarina of Time i Super Mario 64, Nintendo 64 stało się symbolem złotego okresu gier wideo. To były tytuły, które wyznaczały trendy i na nowo definiowały to, czym powinny być gry wideo. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i śmiałym pomysłom, Nintendo 64 pomogło kształtować przyszłość gier.

Emulatory Nintendo 64 to narzędzia, które pozwalają fanom odtwarzać te wyjątkowe gry na współczesnych komputerach i nawet urządzeniach mobilnych, otwierając drzwi do wspaniałej biblioteki gier na wielkie N.

Dzisiaj zaproponuję wam 5 emulatorów Nintendo 64, które liczą się na “rynku” oferując najlepszą kompatybilność z dostępnymi grami.

Wybór emulatora zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Każdy z tych emulatorów ma swoje unikalne cechy i jest dostosowany do różnych typów użytkowników, od casualowych graczy po zaawansowanych entuzjastów. 

Moim faworytem jest niezmiennie M64Py, jednak nie uwzględniłem go w tym zestawieniu. W zamian za to mam dla Was znacznie lepszy frontend do Mupen64plus, o którym coś jeszcze kiedyś napiszę 😉

Rosalie’s Mupen GUI

emulator nintendo 64

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows i szukasz najlepszego emulatora Nintendo 64, nie musisz czytać dalej moich wypocin. Rosalie’s Mupen GUI to nakładka na Mupen64plus, który od lat jest najlepszym emulatorem systemu Nintendo 64.

Co prawda projekt miał krótką przerwę, ale wrócił w lipcu 2021 roku. Emulator ten posiada wiele świetnych funkcji, w tym wsparcie dla kodów i ustawienia dostosowane do każdej gry. Najnowsze wersje oferują nawet widok w postaci “siatki” dla twoich gier, pozwalając na wizualizację swojej biblioteki gier, wraz z okładkami.

Simple64

simple64

Jeśli pragniesz powrócić do złotych czasów klasycznych “kanapowych” gier, takich jak Mario Kart 64 czy Super Smash Bros w które najlepiej grało się razem z przyjaciółmi to Simple64 to dla ciebie najlepszym wyborem. 

Emulator korzysta z centralnego serwera hostowanego w chmurze, co znacznie ułatwia znalezienie sesji wieloosobowych. Integruje się również z Discordem, oferując  możliwość automatycznego połączenia z kanałami głosowymi, dzięki czemu możesz prowadzić rozmowy na żywo.

Projekt ten ostatnio doczekał się wielu aktualizacji co sprawiło, że jest jednym z najbardziej wydajnych emulatorów, jakie znam. Nie mniej jednak, czasami podczas emulacji możemy natrafić na “babola” uniemożliwiającego dalszą rozgrywkę.

BizHawk

bizhawk

Jeśli zbieranie osiągnięć sprawia, że twoje serduszko bije mocniej, to BizHawk powinien być twoim pierwszym wyborem spośród najlepszych emulatorów N64 na PC.

Jednak wsparcie dla osiągnięć dostępnych na retroachievements to nie jedyna zaleta, którą oferuje BizHawk. Ten emulator jest głównie przeznaczony do tzw. “tool-assisted speedruns” (TAS), czyli tego rodzaju rozgrywki, w której gracze używają emulatorów i skryptów, aby stworzyć jak najszybszą lub najbardziej zoptymalizowaną drogę do końca gry.

Ponieważ ten emulator jest przeznaczony raczej dla zaawansowanych entuzjastów, jest naprawdę trudny w konfiguracji. Jednak jeśli jesteś gotów poświęcić swój czas i wysiłek to szybko odkryjesz, że BizHawk może być emulatorem w pełni spełniającym Twoje wygórowane wymagania.

Retroarch i Ares.

retroarch rewind

RetroArch i Ares to dwa potężne narzędzia do emulacji gier konsoli Nintendo 64 (i nie tylko…). Oba są wielofunkcyjnymi emulatorami, które pozwalają na odtwarzanie gier z różnych konsol w jednym, wspólnym interfejsie. Jednak zgadzając się z powiedzeniem :jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” przemawiają do mnie argumenty za skupieniem się na projektach stworzonych wyłącznie do emulacji jednej konkretnej maszyny. 

Oczywiście mogę się mylić…

Project64 

5 najlepszych emulatorów Nintendo 64

Project64 to jeden z najbardziej popularnych emulatorów konsoli Nintendo 64, który umożliwia graczom odtwarzanie klasycznych tytułów na komputerze.

Project64, choć był kiedyś ceniony przez wielu graczy, niestety stał się źródłem rozczarowania dla niektórych użytkowników z powodu kilku kontrowersyjnych praktyk do jakich dopuścili się autorzy tego emu. Jednym z głównych zarzutów wobec tego emulatora jest denerwujący ekran powitalny (nag screen), który często zachęca, lub wręcz wymusza na użytkownikach dokonywanie darowizn lub płatności. Projekt, który kiedyś był uznawany za wyjątkowy, traci na swoim blasku ze względu na takie zachowanie. 

Ostatecznie wybór między uniwersalnymi emulatorami a tymi dedykowanymi jednej konsoli zależy od waszych preferencji użytkownika. Każdy ma swoje miejsce w świecie emulacji gier retro, i to, który wybrać, zależy od indywidualnych potrzeb i priorytetów.

A jakie jest Wasze zdanie ? Dajcie znać w komentarzach.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Emulujemy NeoGeo Pocket na PC (NeoPop)

Kabson

Emulujemy Nintendo 64 na PC (simple64)

Kabson

Emulujemy gry z FM Towns na PC (UNZ)

Kabson

Emulujemy Primal Rage 2 na PC (MAME4Rage2)

Kabson

RetroArch – emulator do wszystkiego !

Kabson

Emulacja PlayStation Portable na PS Vita (Adrenaline)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.