Emulacja

Emulujemy Nintendo 64 na PC (simple64)

Simple64 jest kolejnym emulatorem konsoli Nintendo 64, który chciałbym wam przedstawić jako alternatywę dla Project64.

Simple64 emulatorem stworzonym na silnie zmodyfikowanym mupen64plus-core oraz ParaLLEl RSP/RDP.  Jak już sama jego nazwa wskazuje, autor skupił się na  prostocie jego konfiguracji. Tak właściwie w Simple64 musimy jedynie skonfigurować ustawienia pada, co również jest uproszczone do minimum, gdyż w ustawieniach wybieramy tylko nasz kontroler:

simple64 controller

A następnie musimy stworzyć nowy “profil” i przypisać w nim klawisze pada od N64. Osoby które często grają na emulatorach N64 doskonale wiedzą, że ten “koślawy” pad naprawdę ciężko się binduje pod nowoczesne kontrolery.

2023 07 11 10h56 47 kopia
Osobiście proponuję poeksperymentować i spróbować stworzyć inny profil do każdej emulowanej gry.

W ustawieniach grafiki możemy podbić rozdzielczość, oraz nakazać upscalowanie tekstur.

Jak pamiętamy, konsola N64 cierpiała na rozmyte jak obietnice wyborcze morawieckiego tekstury więc dobrze, że autor simple64 pozwolił nam w prosty sposób “podbić” jakość wyświetlanej grafiki.

2023 07 11 11h04 03 kopiaW chwili obecnej nie znalazłem sposobu na podmianę tekstur na te stworzone przez fanów, jednak skoro emulator oparty jest na rdzeniu mupen64plus, taka funkcjonalność wcześniej czy później się pojawi.

Emulator pozwala na “rozciągnięcie” grafiki do standardu 16:9 jednak nie polecam tego robić. Wygląda to naprawdę dziwnie i moim zdaniem lepiej zostać przy oryginalnych proporcjach.

Galeria: simple64

 
Simple64 to łatwy w obsłudze emulator konsoli Nintendo 64, który oferuje solidną płynność emulowanych gier. Jego głównym atutem jest prostota i przyjazny interfejs, który sprawia, że jest idealny dla początkujących użytkowników. Możesz w łatwy sposób uruchomić gry i cieszyć się grą bez konieczności zgłębiania skomplikowanych ustawień.

Moim zdaniem Simple64 jest świetnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z emulacją Nintendo 64 i chcą skorzystać z prostego i intuicyjnego rozwiązania. Dla innych osób polecam zaznajomić się z M64py, który również oparty jest o ten sam rdzeń co dzisiaj prezentowany emulator, jednak posiada o wiele więcej zaawansowanych funkcji.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.8 / 5. Głosów: 4

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Emulujemy Segę Dreamcast na Androidzie

Kabson

Jak wypakować pliki *.wud za pomocą VGMToolbox

Kabson

Emulujemy gry z Philips CD-i (MESSUI)

Kabson

RetroArch – emulator do wszystkiego !

Kabson

Jak używać HD Packów w grach na NES (Mesen)

Kabson

Emulujemy ZX Spectrum na PC (LnxSpectrum)

Kabson

1 komentarz

Avatar
Photopolis 2023-07-11 at 16:18

Byłem bardzo zadowolony, że znalazłem tę stronę . Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na ten temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Chciałbym podziękować za Twoją pracę. Będę rekomendował to miejsce i często wpadał, by poczytać nowe rzeczy.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.