Emulacja

Gramy w stare gry za pomocą emulatora Pantheon

Tym razem chcę Wam przedstawić emulator, który doskonale nadaje się do powrotu do samych początków rozgrywki w świecie gier komputerowych.

Dzięki temu emulatorowi bez problemu zobaczycie, w co zagrywali się gracze, którzy teraz mają już ponad 40 lat, i co ciekawe, wielu z nich dalej pasjonuje się grami komputerowymi.

Wiele z tych gier, choć graficznie i technicznie może wydawać się prymitywnych w porównaniu do współczesnych tytułów, wciąż posiada niezaprzeczalny urok. Emulator ten pozwoli Wam poznać ich mechanikę, fabułę i wyśrubowany poziom trudności, gdyż stare (dla niektórych już antyczne) gry były znacznie trudniejsze.

Pantheon bo o nim dzisiaj mowa, to multiemulator, czyli za pomocą jednej aplikacji jesteśmy w stanie uruchomić gry z wielu systemów.

Aktualna wersja zawiera emulatory takich systemów jak Acorn Atom, Acorn BBC Micro, Acorn Electron, Atari 2600, Atari 5200, Atari 7800, komputery Atari 8-bit, Atari Lynx, ColecoVision, Commodore PET, Commodore VIC20, Jupiter ACE, Magnavox Odyssey2, Mattel Intellivision, komputery MSX, Nintendo GameBoy, Nintendo GameBoy Color, Sega Master System, Sega Genesis/Mega Drive, Sega Game Gear, Sinclair ZX80/81, Sinclair ZX Spectrum oraz Sinclair QL

To, co wyróżnia ten emulator na tle innych, to fakt, że posiada wbudowaną bazę gier, które możemy pobrać bezpośrednio za pomocą emulatora. Jest to wyjątkowa funkcja, która sprawia, że korzystanie z tego emulatora staje się jeszcze bardziej wygodne i przyjemne.

Dzięki wbudowanej bazie gier, użytkownicy nie muszą tracić czasu na poszukiwanie odpowiednich plików ROM lub obrazów gier w internecie. Wszystkie potrzebne gry są dostępne w jednym miejscu, co znacząco ułatwia rozpoczęcie rozgrywki.

Dodatkowo, wbudowana baza gier często jest regularnie aktualizowana, co oznacza, że użytkownicy mogą mieć dostęp do coraz to nowych tytułów, bez konieczności ręcznego pobierania i instalacji każdej gry osobno.

Oprócz wygodnej dostępności do gier, warto dodać, że ten emulator jeszcze bardziej ułatwia wybór odpowiednich tytułów poprzez zawarcie szczegółowych opisów każdego emulowanego systemu oraz dodanie unikalnych zrzutów ekranu i krótkich opisów dla każdej gry. To dodatkowe funkcje, które wyróżniają go na tle innych emulatorów.

To wszystko razem tworzy kompleksowy pakiet, który nie tylko umożliwia odtwarzanie klasycznych gier, ale także pomaga użytkownikom w znalezieniu tych, które najbardziej ich zainteresują. Pantheon to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą zgłębić historię gier komputerowych lub po prostu czerpać radość z rozgrywki bez konieczności tracenia czasu na poszukiwanie odpowiednich tytułów i konfiguracji emulatorów.

Niestety, nie ma róży bez kolców. Jednym z ograniczeń tego emulatora jest brak obsługi filtrowania grafiki, co może sprawić, że gry wydają się być wyświetlane w niższej jakości, szczególnie na nowoczesnych ekranach o wysokiej rozdzielczości. Prawdopodobnie filtrowanie zostanie dodane w kolejnych odsłonach tego emulatora.

Dobra wiadomość jest taka, że emulator ten posiada funkcję szybkiego zapisu. To ważne narzędzie dla graczy, które pozwala zachować postęp w grze i wrócić do niej w dowolnym momencie.

Pantheon możemy pobrać ze strony głównej autora projektu.

 Pantheon emulator

Jedną z najważniejszych zalet tego emulatora jest jego niezwykła prostota obsługi. Wystarczy tylko wybrać system, który nas interesuje, a następnie wybrać grę, którą chcemy zagrać. To naprawdę proste i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie.

Konfiguracja sterowania odbywa się w menu dostępnym w prawym dolnym rogu po załadowaniu gry:

Bez nazwy 1 3
I to tyle z naszej konfiguracji.

Przykładowe screenshoty z gier na Pantheon:


Podsumowując, Pantheon to doskonałe narzędzie dla tych, którzy chcą przenieść się w przeszłość i odkryć lub powrócić do klasycznych gier komputerowych. Prostota obsługi, dostępność gier i możliwość emulacji wielu systemów sprawiają, że jest to emulator, który zasługuje na uwagę mniej wymagających miłośników retro-gamingu.

Jeżeli jednak jesteś bardziej wymagającym emumaniakiem, to zachęcam Cię do przejrzenia naszego całego działu związanego z emulacją. Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych informacji i narzędzi, które pomogą Ci w pełni zanurzyć się w świat emulacji gier i systemów.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.6 / 5. Głosów: 5

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Emulujemy Sony Playstation 4 na PC (fpPS4)

Kabson

Emulujemy Game.com na PC (game.com)

Kabson

Antarctic Adventure (1983)

Kabson

Emulujemy Nintendo 64 na PC (M64Py)

Kabson

The Ultimate Stuntman (1990)

Kabson

Emulujemy gry z Wii U na PC (Cemu)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.