Emulator konsoli Nintendo Gamecube Dolphin gości na moim dysku już od jakiegoś czasu. Dzięki niemu przeszedłem naprawdę wiele wspaniałych tytułów i ciągle mam ochotę na nowego. Po prostu za czasów gdy konsola Nintendo była “w sile wieku” i wychodziły na nią naprawdę świetne gry pod strzechą mojego domu gościła konsola z konkurencyjnego obozu 😉
Zatem zacząłem odrabiać te growe “zaległości” jednak z powodu braku czasu (i często chęci…) nie mam ochoty na mordowanie się z poziomem trudności starych gier. Nie zrozumcie mnie źle, lubię grać jednak niepotrzebny grind w RPG czy też ciągły brak amunicji/dodatkowych żyć skutecznie odrzuca mnie od emulacji. Ja chcę sobie sprawdzić co straciłem nie posiadając Gamecube te 18 lat temu, a nie masterować kolejne tytuły…
Na szczęście ten emulator umożliwia na bardzo proste używanie cheatów w grach i właśnie w tym poradniku przedstawię wam jak tego dokonać.
Aktywujemy cheaty w emulatorze Dolphin:
Aby aktywować cheaty w emulatorze Dolphin musimy wejść w Opcje emulatora > Konfiguracja i zaznaczyć Włącz cheaty:
Uaktywni to nam Cheats Manager w grach. (dostępny w menu Narzędzia)
Uaktywniamy Cheaty
Jest to bardzo proste, w trakcie grania klikamy w Narzędzia > Cheats Manager. Teraz może nas spotkać miła niespodzianka i Dolphin wyświetli od razu dostępne ułatwienia:
Wystarczy postawić “ptaszka” przy interesującym nas kodzie i sprawdzić, czy działa w grze. Czasami aby cheat zadziałał, musicie np. strzelić z pistoletu by gra “odświeżyła” liczbę amunicji w magazynku dając nam jej nielimitowaną ilość, bądź też ponownie załadować lokację/poziom w grze.
Gorzej natomiast, jeżeli Cheats Manager nic nie wyświetla. Jeżeli tak się stanie musimy poszukać i dodać kody ręcznie.
Dodajemy cheaty do gry.
Musimy trochę pogoglować. Wpisujemy frazę nazwę gry + Action replay Codes, wyskoczy nam naprawdę wiele stron.
Najpopularniejsze serwisy posiadające potrzebne nam informacje to:
Kody Action replay zapisane są w postaci ciągów znaków rozdzielanych myślnikiem np.
CN18-1NQP-XVVBB NRDM-6XXA-TA20X
I właśnie w takim formacie kodów potrzebujemy. Pamiętajcie o fakcie, że musicie posiadać kody dokładnie do tej samej wersji gry w którą gracie. Kody z wersji NTSC-U (amerykańskiej) raczej nie zadziałają w wersji PAL (europiejskiej) i na odwrót. Czasami znaczenie ma nawet wersja językowa gry, zatem zalecam nie utrudniać sobie cheatowania i grać w wersję NTSC-U ewentualnie PAL po angielsku.
Z pewnością wcześniej czy później spotkacie się z kodami nazwanymi Master Code – te możecie pominąć. Emulator nie wymaga by były aktywne.
Aby dodać swoje cheaty uruchamiamy Cheats Manager i klikamy w przycisk Dodaj nowy kod, nazywamy go i w pole Kod wklejamy znaleziony przez nas ciąg znaków:
Gdy dodamy swoje cheaty, sprawdzamy czy działają 😉
Jak widzicie oszukiwanie w grach emulowanych przez Gamecube jest banalnie proste.
Mam nadzieję, ze komuś pomogłem.