Emulacja

Uruchamiamy aplikacje z Androida na naszym PC (MEmu Play)

Obecnie dostępnych jest wiele emulatorów Androida dla systemu Windows 10. Jednak spośród nich tylko kilka wyróżnia się wydajnością . W tym wpisie chciałbym wam polecić jeden taki emulator Androida dla komputerów PC – MEmu Play.

Czym jest memu Play ? 

MEmu Play to emulator Androida, który pozwala użytkownikom uruchamiać aplikacje i gry przeznaczone dla systemu Android na swoim komputerze PC. Jest to narzędzie, które umożliwia symulację środowiska Android na pulpicie komputera, co pozwala cieszyć się aplikacjami mobilnymi na większym ekranie.

Emulator MEmu Play jest zaprojektowany z myślą o płynności i wydajności działania. Oferuje różnorodne funkcje, takie jak wsparcie dla wielu wersji Androida, łatwe mapowanie klawiszy do sterowania aplikacjami, wsparcie dla kontrolerów gier i wiele innych ustawień dostosowujących działanie emulatora do preferencji użytkownika.

Dzięki MEmu Play można cieszyć się ulubionymi grami mobilnymi na dużym ekranie, a także testować aplikacje przeznaczone dla systemu Android bez potrzeby korzystania z rzeczywistego urządzenia mobilnego. Jest to przydatne narzędzie zarówno dla użytkowników, którzy chcą korzystać z aplikacji mobilnych na komputerze, jak i dla deweloperów, którzy potrzebują testować swoje aplikacje na różnych urządzeniach i wersjach Androida.

Zaletą emulatora MEmu dla komputerów PC jest to, że nie wymaga zaawansowanego sprzętu. Oznacza to, że można go zainstalować i uruchomić nawet na komputerach o niskich parametrach, posiadających jedynie 2GB pamięci RAM.

Otwiera to możliwość użytkowania aplikacji mobilnych na komputerze nawet dla osób, które nie mają zaawansowanych maszyn, a jednocześnie chcą korzystać z różnorodnych funkcji i gier dostępnych na platformie Android. 

Minimalne wymagania systemowe:

Procesor Intel lub AMD (2 rdzenie x86/x86_64)

  • -System operacyjny Windows 7 lub nowszy
  • Wspierane Windows DirectX 11 lub sterownik graficzny z OpenGL 2.0
  • Wirtualizacja sprzętowa (Hardware Virtualization) powinna być włączona w BIOSie
  •  2 GB pamięci RAM / 5 GB wolnej przestrzeni na dysku.

Zalecane wymagania:

  • System operacyjny Microsoft Windows 10 lub nowszy
  • Wielordzeniowy procesor Intel/AMD
  • Dedykowana karta graficzna (GPU)
  • Wspierane Windows DirectX 11 lub sterownik graficzny z OpenGL 4.5 lub nowszym
  • 8 GB pamięci RAM / 10 GB wolnej przestrzeni na dysku SSD.

Główne cechy emulatora MEmu:

MEmu jest całkowicie darmowy do pobrania i użytkowania. Nie posiada nawet żadnych zakupów w aplikacji, i nie musisz tworzyć konta, aby korzystać z tego emulatora.

MEmu Play jest jednym z pierwszych emulatorów dla komputerów Windows, który oferuje pełne doświadczenie Androida. Dzięki MEmu, otrzymasz wersję czystego Androida z eleganckim pulpitem. Możesz również korzystać ze wszystkich funkcji Androida.

W porównaniu z innymi emulatorami Androida na PC, MEmu Play oferuje większe możliwości konfiguracji. Na przykład, dzięki MEmu możesz dostosować zasoby procesora, rozmiar pamięci, rozdzielczość, model urządzenia i wiele innych opcji. Możesz również dostac się do uprawnień root, co niekiedy może być bardzo przydatne…

MEmu oferuje oferuje mapowanie klawiszy/kontrolerów itp. co może dać nam przewagę w niektórych grach.

Podobnie jak każdy inny emulator Androida dla komputerów, MEmu Play również umożliwia dostęp do Sklepu Google Play. Możesz również wybrać opcję instalacji aplikacji apk z innych sklepów zewnętrznych.

To zaledwie kilka z najlepszych funkcji MEmu Play dla komputerów PC. Podczas korzystania z tego emulatora z całą pewnością odkryjesz więcej przydatnych funkcji.

Instalacja MEmu 

Emulator jest bardzo prosty w konfiguracji, właściwie to na co musimy zwrócić uwagę to to, by nie zgodzić się na zainstalowanie dodatkowych, niepotrzebnych nam aplikacji przy okazji instalacji emulatora.:

2023 07 24 07h42 09 kopiaZaraz po instalacji emulatora do naszej dyspozycji zostaje oddany pulpit znany z tabletów z andka:

emulator android windows
Który jest na tyle intuicyjny, że nie powinienem o nim nic więcej pisać.

Jak widzicie MEmu Play to wyjątkowy emulator Androida dla komputerów PC, który wyróżnia się przede wszystkim swoją wydajnością, płynnością działania oraz szerokimi możliwościami konfiguracji. Dzięki temu narzędziu użytkownicy mogą cieszyć się swoimi ulubionymi aplikacjami mobilnymi na większym ekranie, bez potrzeby posiadania mocnych konfiguracji sprzętowych.

Dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Gramy w stare gry za pomocą DOSBox

Kabson

Emulujemy gry z Dreamcast na PC (Flycast)

Kabson

Edytujemy tekstury w grach na PCSX2

Kabson

Najlepsze emulatory Playstation Portable na Androida

Kabson

Uruchamiamy serwer FTP na androidzie

Kabson

Usuwamy sugestie z nowych kart w Google Chrome na Androidzie

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.