Włączamy przezroczysty pasek zadań w Windows 10

Dzisiaj zaprezentuję Wam prosty trick, dzięki któremu wasz pulpit nieco odmieni swój wygląd. Standardowo Windows 10 potrafi wyświetlić półprzezroczysty pasek zadań, który może dopasowywać swoją kolorystykę do aktualnie wybranej tapety. Takie rozwiązanie z pewnością wystarczy dla większości użytkowników tego systemu, ja jednak pokażę Wam w jaki sposób taki pasek:

Zrzut ekranu 42 kopia Włączamy przezroczysty pasek zadań w Windows 10Na kompletnie przezroczysty odpowiednik:

transparent Włączamy przezroczysty pasek zadań w Windows 10Ta drobna zmiana sprawi, że przestrzeń nasz pulpit wizualnie się zwiększy, zaś każdy z naszych znajomych będzie zachodzić w głowę jak to zrobiliśmy. A jest to banalnie proste.

Wszystko co musimy zrobić to odwiedzić tę stronę na Github’ie i pobrać niewielką aplikację TranslucentTB która automatycznie zrobi “tę magiczną sztuczkę”.

W chwili pisania tego artykułu aplikacja jest naprawdę prymitywna – nie posiada żadnego GUI, opcji – nic w czym moglibyśmy pogrzebać. Po prostu pobieramy aplikację, uruchamiamy TranslucentTB.exe i cieszymy się przezroczystym paskiem zadań – proste prawda ?

Aby wyłączyć tę aplikację wystarczy uruchomić menadżer zadań i zakończyć proces aplikacji:

Zrzut ekranu 45 Włączamy przezroczysty pasek zadań w Windows 10

Program jest w fazie rozwojowej i z pewnością już niedługo doczekamy się nowszych wersji. Jeżeli przezroczysty pasek spodoba Wam się na tyle, że chcielibyście go uruchamiać przy starcie systemu po prostu stwórzcie skrót aplikacji w swoim folderze autostart. Aby go szybko otworzyć naciśnijcie logo win Włączamy przezroczysty pasek zadań w Windows 10+R a następnie w poleceniu uruchom wpiszcie:

shell:startup

Jako, że cenię sobie estetyczny wygląd TranslucentTB zostaje w mojej konfiguracji na zawsze 😉

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

4 komentarze do “Włączamy przezroczysty pasek zadań w Windows 10

 • Avatar
  18 stycznia 2017 o 17:31
  Permalink

  Wszystko ładnie pięknie przezroczyste tylko szkoda ze widać programy działające w tle na pasku a reszty juz nie jak dźwięk, internet itp.

  Odpowiedz
 • Avatar
  19 stycznia 2017 o 16:59
  Permalink

  A przepraszam wszystko działa jak należy. Dlatego nie było widać niektórych ikonek bo to jest uwarunkowane jaką tapetę ustawisz, jak za jasna to własnie kiepsko widać wtedy ikonki.

  Odpowiedz
  • Kabson
   19 stycznia 2017 o 17:01
   Permalink

   Bo to nie jest idealne rozwiązanie 😉 ja mam ciemną tapetkę więc widzę wszystko 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.