RETRO

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters (1993)

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters to prawdziwą gratka dla fanów kultowej serii Ninja Turtles. Wydana przez Konami w 1993 roku na platformę NES, gra oferowała naprawdę dynamiczną rozgrywkę dla jednego lub dwóch graczy. Gracze mogą wybierać spośród kultowych postaci, takich jak Leonardo, Michelangelo, Donatello i Raphael, by walczyć między sobą, oraz również z innymi bohaterami z uniwersum Teenage Mutant Hero Turtles.

Mechanika walki jest płynna i dynamiczna, a każda postać posiada swoje unikalne umiejętności i kombosy, co dodało niesamowitej głębi rozgrywce. Dodatkowo, gra oferuje różnorodne tryby gry, w tym tryb turniejowy, pojedyncze walki oraz tryb dla dwóch graczy, co sprawiło, że każdy z nas znalazł tutaj coś dla siebie.

Pojedynki toczymy na różnorodnych arenach, które świetnie wpisują się w komiksowe i serialowe uniwersum Żółwi Ninja. Od typowych ulicznych zakamarków, przez tajemnicze kanalizacje, po futurystyczny Technodrom – fani TMNT z pewnością szybko skojarzą te lokalizacje.

Galeria: Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters (wersja NES)

Gra prócz NES’a i naszego Pegasusa została wydana również na Super Nintendo i MegaDrive.

Wersje gry na 16-bitowe platformy były znacznie bardziej rozbudowane. Na przykład w wersji na SNES, system walki wykorzystuje cztery przyciski (dwa dla ataków nogą i dwa dla ataków ręką). Podobnie jak w wersji na NES, bohaterowie mają do dyspozycji umiejętności specjalne, jednak tutaj można je aktywować dopiero po zapełnieniu zielonego wskaźnika znajdującego się pod paskiem energii.

Galeria: Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters (wersja SNES)

W grze na SNES pojawia się dziesięć postaci, co stanowi większą liczbę niż w wersji na NES, gdzie było ich tylko siedmiu. Ponadto, w wersji na SNES można spotkać dwóch nowych bossów, co dodatkowo zwiększa różnorodność i wyzwanie podczas rozgrywki. Te ulepszenia w wersji na 16-bitowe platformy przyczyniły się do jeszcze lepszej jakości rozgrywki i większej głębi doświadczenia dla graczy. Niestety z powodu nikłej popularności SNES’a w naszym kraju wersja na tę konsolę jest u nas mało znana. A szkoda, gdyż moim skromnym zdaniem jest to najlepsza wersja TMHT: Tournament Fighters jaka powstała.

Galeria: Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters (wersja Mega Drive)

Na platformie Mega Drive podczas rozgrywki używamy dwóch przycisków do ataków, a trzeci przycisk służy do wykonywania tauntów, co stanowi nowość nieobecną na NES i SNES. Jednak największym innowacyjnym elementem, który wyróżnia wersję na Mega Drive, są areny ze zniszczalnymi elementami otoczenia.

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters dzisiaj.

Teenage Mutant Hero Turtles: Tournament Fighters przyciąga nas nie tylko swoją intensywną rozgrywką, ale również nostalgicznie odwołuje się do popularnej kreskówki i komiksu. Czy masz ochotę sprawdzić swoje umiejętności w walce na arenie i przypomnieć sobie czasy żółwi ninja? Jeżeli tak, to bez problemu uruchomisz ten tytuł na jednym z tych emulatorów Pegasusa.

Wersję na SNES ,która polecam uruchomicie na emulatorze Snes9x, zaś wersję z Genesis/MegaDrive  bez problemu odpalicie  na Kega Fusion.

Tak jak wciąż wspominam w moich wpisach, granie na emulatorach za pomocą klawiatury mija się z celem. Dlatego też polecam Wam te dwa modele joypadów:
  • 8Bitdo SN30 w cenie ok. 116 złotych (dostępny na Allegro, X-kom)
  • 8Bitdo Ultimate C w cenie ok. 134 złotych. (dostępny na Allegro, X-kom)
Sam używam 8Bitdo Ultimate C niemal od roku i nie mam z nim żadnych problemów. 

Dziękuję za uwagę i życzę miłego grania !

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Mortal Kombaty na Pegasusa ;-)

Kabson

Low G Man: The Low Gravity Man (1991)

Kabson

Home Alone 2: Lost in New York (1992)

Kabson

Konfiguracja DeSmuME (emulator Nintendo DS)

Kabson

E.V.O: Search for Eden (1992)

Kabson

 New Ghostbusters 2 (1990)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.