RETRO

Terminator 2: Judgment Day (Arcade) (1991)

Terminator 2: Judgment Day to jeden z tych automatów, który albo zrobił na tobie wielkie wrażenie, albo nie widziałeś go wcale. Osobiście widziałem go na koloniach w jakimś kurorcie i… nie mogłem od niego oderwać wzroku.

Jestem fanem dwóch pierwszych części Terminatora więc nic w tym dziwnego, że jak tylko otrzymałem możliwość postrzelania do złowrogich maszyn z prawdziwiej giwery (a nawet z dwóch, jak pieniążki na koloniach pozwalały) zajarałem się tym niemiłosiernie.

Fabuła w grze luźno nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w filmie. Pierwsze etapy to podróż naszego przeprogramowanego T-800 do maszyny czasu, którą cofa się w czasie aby ochraniać Johna Connora, przyszłego przywódcę ruchu oporu. Pierwszego fabularnego zgrzytu doświadczycie już po przeniesieniu się w czasie, gdyż gra przenosi nas bezpośrednio do gmachu Cyberdyne Systems pomijając tym samym połowę wydarzeń przedstawionych w filmie.

Galeria: Terminator 2: Judgment Day (Arcade)

Wykonanie gry jak na 1991 rok oceniam na piątkę z plusem. W grze zsamplowano nawet gadkę Arnolda, który od czasu rzuci one linerem.

Niestety “celowniczki” w tamtych czasach nastawione były głównie na eliminację złotówek w portfelu. Gra jest wściekle trudna, nawet nauczenie się kolejności pojawiania się przeciwników na niewiele się zda. Nasza energia spada niemal przez cały czas i nawet dojście do trzeciego etapu “na kredycie” graniczy z cudem. Dodatkowo przed naszymi lufami co raz pojawiają się nasi kompani, których postrzelenie skutkuje jeszcze szybszym spadkiem naszej energii. Jakby tego było mało, nie możemy trzymać ciągle palca na spuście. Giwera bardzo szybko się przegrzewa, co w połączeniu z naprawdę masą (setkami!) przeciwników na każdym etapie powoduje, że spadek jej szybkostrzelności jest niemal równoznaczny z zobaczeniem kolejnego napisu Game Over. Nie pomagają nawet licznie rozmieszczone bonusy, których zestrzelenie owocuje dodaniem nam rakiet, zmniejszonego przegrzewania sie broni czy też mocniejszej amunicji.

Terminator 2: Judgment Day (Arcade) dzisiaj.

Jeżeli tak jak ja jesteś fanem Terminatora, to z całego serca polecam ten tytuł. Gra bez problemów działa na emulatorze M.A.M.E skąd pochodzą screeny w tym wpisie. Gra została również wydana na inne platformy (Sega Mega Drive/Genesis, SNES, Amiga, Game Boy, Game Gear, Master System i PC MS-DOS) pod nazwą T2: The Arcade Game jednak z pewnymi cięciami. Dlatego też polecam wersję z automatu.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.4 / 5. Głosów: 8

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

The Little Mermaid (1991)

Kabson

Street Fighter: The Movie (1995)

Kabson

Gramy w nowe gry arcade na PC (TeknoParrot)

iPOD

Demon Front (2002)

Kabson

Home Alone (1991)

Kabson

Primal Rage (1994)

Kabson

1 komentarz

Avatar
Terminatur 2022-11-03 at 12:48

Jest trudno, gdyż mame niepoptawnie emuluje prędkość kursora. Sam nie mam pojęcia jak to przestawić:/

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.