Prywatnie

Moje zdanie o: Xeox Pro Analog Gamepad

Jakiś czas temu poszukiwałem solidnego pada w dobrej cenie. Po kilku godzinach poszukiwań mój wybór padł na przewodowy Speedlink Xeox Pro Analog Gamepad (model SL-6556 BK) o którym pokrótce Wam opowiem.

Wygląd i ergonomia:

Sam pad jest dokładnie kalką pada od konsoli XBOX 360. Wykonany został z twardego plastiku, który został ‘ogumowany’ by pewniej leżał w spoconej dłoni. O solidności wykonania najlepiej może świadczyć fakt, że posiadany przeze mnie egzemplarz zaliczył kilkukrotny upadek z wysokości ok, 1,5 metra co nie zrobiło na nim najmniejszego wrażenia. Przyciski na zapadają się delikatnie co jest niezwykle istotne w tytułach wymagających od nas niezwykłej precyzji. Analogowe spusty są bardzo czułe i wyłapują nasze działania bardzo szybko. Triggery zapadają się pod niewielkim kontem jednak idzie się do tego przyzwyczaić. Grzybki mają wgłębienia na nasze kciuki oraz również są ogumowane, więc ześlizgnięcie się z nich palców nawet w trakcie dynamicznej rozgrywki graniczy z cudem. Mankamentem natomiast jest wykonanie oraz osadzenie krzyżaka, który wygląda jakby był zapożyczony z jakiejś chińskiej tandety.

Przewód łączący pad z komputerem jest dość gruby ale jednocześnie na tyle elastyczny, że wcale nie przeszkadza w użytkowaniu.

Kompatybilność:

Pad jest typu “plug and play” więc  wystarczy go podłączyć i chwilę poczekać, aż system go wykryje i doinstaluje sterowniki. Xeox wykrywany jest jako pad od X360 i dokładnie tak działa. Czasem jednak występuje problem z przyciskami zamienionymi miejscami np. wciśnięcie A gra wykrywa jako wduszenie przycisku B itp. Jest to jednak błąd gry i zastosowanie się do tego poradnika niweluje problem.

Xeox Pro występuje również w wersji bezprzewodowej jednak ja gorąco polecam właśnie wersję z kabelkiem. Posiada on pod spodem mały przełącznik między dwoma trybami działania (analog /cyfrowy) dzięki czemu zwiększa się jego kompatybilność ze starymi grami. Wersja wireless pozbawiona jest tego “gratisu” i działa jedynie w trybie xinput.

Wytrzymałość:

Jak już wspomniałem wcześniej w trakcie użytkowania pad zaliczył kilka niespodziewanych spotkań trzeciego stopnia z podłogą, jednak żaden element kontrolera nie ucierpiał z tego powodu. Mam na nim ‘wylatane’ ponad 500 godzin grania (Wiedźmin/DMC/Dark Souls, inne porty z konsol oraz emulatorki) a przyciski dalej zachowały swoje właściwości.

Nie ma róży jednak bez kolców – w trakcie zakupu musimy uważać, by nie kupić wersji sprzed modernizacji. Charakteryzuje się ona kolorowymi przyciskami oraz napisem Speedlink na środkowym przycisku urządzenia:

Model sprzed “liftu” nie dość, że jest gorzej wykonany to na dodatek sprawia wiele problemów np. często nie wyłapywał wciśnięcia dwóch spustów jednocześnie.

Podsumowanie:

Za niecałe 70 złotych otrzymujemy naprawdę solidny produkt. Nie licząc wspomnianego krzyżaka Xeox Pro Analog Gamepad to bardzo dobrze wykonany sprzęt który idealnie sprawdzi się nie tylko w dłoniach niedzielnych graczy.

 

 

 

Pozostaw coś po sobie - oceń ten wpis ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Moje zdanie o: LG V10

Kabson

Moje zdanie o: Optykaworld.pl

Kabson

Moje zdanie o: Blaupunkt ESC910

Kabson

Moje zdanie o: Skyrim Edycja Specjalna

Kabson

Moje zdanie o: Playstation 4

Kabson

Moje zdanie o: Bittboy v3.5

Kabson

Zostaw komentarz