Prywatnie

Wybieramy oświetlenie do hulajnogi elektrycznej.

Jak powszechnie wiadomo standardowe, montowane fabrycznie oświetlenie naszych ulubionych środków lokomocji można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to “może być”, zaś drugą jest “nic nie widać”.


Dlatego też większość z nas decyduje się na zamontowanie na kierownicy dodatkowego źródła światła które sprawi, że po pierwsze będziemy bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu, zaś po drugie nie będziemy jeździć późnymi wieczorami na oślep.
Osobiście musiałem kupić aż trzy różne światła przednie, aż trafiłem na te właściwe dla siebie. Stąd ten poradnik i moje propozycje.
Każdy mój zakup posiada wbudowany akumulator, więc rozważając zakup zarówno dbamy o środowisko jak i nie obciążamy się dodatkowymi cebulionami wydawanymi na baterie.

GUB 018


Na pierwszy ogień idzie mój pierwszy zakup. GUB 018 to dość kompaktowa produkcja wyposażona w pojedynczą diodę LED. Według producenta moc wyjściowa to 300 lumenów. Po szybkim montażu okazało się że lampka świeci nawet dobrze, jednak poza miastem, w kompletnych ciemnościach nie daje sobie rady. Jest ok, dla kogoś poruszającego się głównie po miejskich ścieżkach.

Zaletą GUB 018 jest niewątpliwie jej cena. Na Allegro można znaleźć swój egzemplarz nawet poniżej 70 złotych.

VAYOX VA0045

Swiatlo rowerowe 750 lm 2x XML COB powerbank VA0045 Vayox 2 swiatla
Po moim pierwszym zakupie szybko okazało się, że potrzebuje mocniejszego źródła światła. Mój wybór padł na VAYOX VA0045. Wyposażona w dwie moce diody LED (i jedną dodatkową, ale ja można użyć wyłącznie jako pozycyjnej w mieście) idealnie nadaje się do oświetlenia tego co jest przed nami.
Niestety po raz drugi zaliczyłem wtopę. Moc 750 lumenów jaką deklaruje producent również okazała się zbyt mała. Moim zdaniem zakup opłaca się osobom które poruszają się po równym terenie. Trasa którą pokonuję codziennie w 30% prowadzi przez pola, gdzie asfalt jest dziurawy jak przepisy w Polskim Ładzie, więc muszę szybko zauważać wszystkie nierówności. Co prawda Motus 10 Pro Sport ma całkiem fajne zawieszenie, ale nie chce sprawdzać z jakiego shimmy będę w stanie ją wyprowadzić.

Dodatkowym atutem VAYOX VA0045 jest możliwość doładowania telefonu, gdyż latarka może pełnić również funkcję powerbanku. Na Allegro można ją kupić w cenie ~120 złotych.

Solarstorm X6

b8b9db97490d82337474088a23dd
Trzecim moim zakupem i miejmy nadzieję, że ostatnim jest Solarstorm X6. Już sam rozmiar tego źródła światła zdradza, że będziemy mieli bardzo jasno. 4 diody LED generują aż 3000 lumenów i muszę przyznać, że jest to wartością aż nadto wystarczającą. Pamiętajcie jednak, żeby zarówno VAYOX VA0045 oraz Solarstorm X6 zamontować pod kontem tak, by nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka. Dbajmy również o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Niestety Solarstorm X6 to dość drogie źródło światła, na Allegro wraz z akumulatorem można ją kupić za około 240 złotych.

A tak prezentuje się te oświetlenie na żywo:

To by było na tyle w kwestii oświetlenia sobie drogi przed nami. Jeżeli posiadacie jakieś inne sprawdzone oświetlenie, śmiało możecie się nim podzielić informacją o nim w sekcji komentarzy.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 3.3 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Odkrywamy tajemnice menu serwisowego w Kugoo M4 i M4 PRO

Kabson

Lankeleisi RV700 po 2000 km.

Kabson

Jak dobrać odpowiednie hamulce do hulajnogi/ebike ?

Kabson

Co wybrać : Hulajnoga czy e-Bike ?

Kabson

Odkrywamy tajemnice menu serwisowego w Motus Pro 10 Sport 2021

Kabson

Moje zdanie o: Motus 10 Pro Sport 2021

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.