RETRO

Antarctic Adventure (1983)

Antarctic Adventure jest grą zręcznościową stworzoną i opublikowaną przez Konami, dostępną między innymi na platformę Nintendo Entertainment System. Gracz kontroluje postać pingwina o imieniu Penta, którego celem jest przemierzenie różnych obszarów Arktyki i dotarcie do stacji badawczych różnych krajów, takich jak Australia, Francja, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Argentyna, Wielka Brytania i Japonia. Jakbyście zapytali, z jakichś powodów stacji naszych sąsiednich „braci” czyli ZSSR w grze nie uświadczymy. Ciekawe dlaczego 😉

W trakcie rozgrywki obserwujemy świat zza pleców kontrolowanego pingwina. Głównym celem jest dotarcie do określonego punktu w wyznaczonym czasie, co jest precyzyjnie monitorowane przez licznik kilometrów. W trakcie biegu, uczestnik gry musi sprytnie manewrować, aby unikać różnorodnych przeszkód, takich jak wyrwy w lodzie czy obecność fok, które mogą nas skutecznie spowolnić.

Pingwin będący pod kontrolą gracza, posiada zdolność skręcania w prawo i lewo, umiejętność skakania, a także mamy możliwość zbierania ryb i kolorowych flag znajdujących się na trasie. Ryby stanowią źródło punktów, zaś flagi wyposażają pingwina w śmigiełko, ułatwiające mu pokonywanie przeszkód.

Grafika w Antarctic Adventure prezentuje się całkiem znośnie, biorąc pod uwagę ówczesne standardy technologiczne. Charakteryzuje się ona prostotą i jednocześnie skutecznym przekazem elementów środowiska gry. Postać Penty zajmuje dużo miejsca na ekranie, co pozwala graczowi łatwo śledzić jego (jej ?) ruchy i odpowiednio szybko reagować na pojawiające się zagrożenia.

Galeria: Antarctic Adventure

W czasie swojej premiery Antarctic Adventure zdobyło znaczącą popularność, co zaowocowało rozwinięciem serii. Grę przekonwertowano na wiele platform co pozwoliło jej na zyskanie naprawdę dużej rzeszy fanów. Jej sukces przyczynił się do powstania kontynuacji o nazwie Penguin Adventure.

Postać głównego bohatera, czyli Penty, zyskała całkiem sporą i zasłużoną popularność, stając się ikoną i maskotką Konami w latach 80. To właśnie dzięki uroczemu pingwinowi, który podbił serca graczy, firma zdobyła nie tylko popularność, ale także wzbogaciła swoje portfolio o jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów w historii konsolowej rozrywki.

Antarctic Adventure dzisiaj.

W dzisiejszych czasach, możliwość uruchomienia Antarctic Adventure na emulatorze wynika głównie z uczucia sentymentu i nostalgii, które towarzyszą wielu miłośnikom gier. Ten kultowy tytuł kojarzony jest przede wszystkim z czasami, kiedy gracze mieli styczność z konsolą Pegasus oraz legendarnym kartridżem 168 in 1 na którym się znajdowała.

Jeżeli szukacie dobrego emulatora konsoli Pegasus, to zapraszam do tego wpisu w którym przedstawiam ich aż dziesięć 😉 Jeżeli szukacie jedynie romu gry, możecie odwiedzić ten wątek na naszym forum, w którym dzielimy się informacjami o dobrych i sprawdzonych stronach.

Tak jak wciąż wspominam w moich wpisach, granie na emulatorach za pomocą klawiatury mija się z celem. Dlatego też polecam Wam te dwa modele padów:
  • 8Bitdo SN30 w cenie ok. 116 złotych (dostępny na Allegro, X-kom)
  • 8Bitdo Ultimate C w cenie ok. 134 złotych. (dostępny na Allegro, X-kom)
Sam używam 8Bitdo Ultimate C niemal od roku i nie mam z nim żadnych problemów. 

Dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten wpis ! Zmotywujesz nas tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Podoba ci się ten wpis? Możesz mnie wspomóc:

Postaw kawę za:

Każda ofiarowana mi filiżanka tego trunku sprawia, że będę w stanie częściej pisać na moim blogu 😉
Z góry dzięki!

Może cię zainteresować:

Terminator 2: Judgement Day (1991)

Kabson

The Last Ninja (1991)

Kabson

Emulujemy komputer MSX na PC (blueMSX)

Kabson

Gremlins 2: The New Batch (1990)

Kabson

Emulujemy Super Nintendo na PC (Bsnes)

Kabson

Czy Pegasus naprawdę psuł telewizory CRT?

Emumaniak

1 komentarz

VelociRAPER 2024-01-26 at 09:05

Ile w to się grało, znam na pamięć 😀

Odpowiedz

Zostaw komentarz