Gry

LameDuke (prototyp DN3D)

LameDuke to ciekawostka dla graczy, którzy wychowali się w latach dziewięćdziesiątych i zawsze stawiali Duke Nukem 3D nad Quake...

Oficjalnie LameDuke został udostępniony przez autorów gry, w 29 stycznia 1997 roku na pierwszą rocznicę premiery DN3D. Jest to dość wczesna gry, nad którą siedzieliśmy godzinami te (prawie) trzydzieści lat temu.

Tak wczesny bulid gry znacząco różni się od tego, co oficjalnie zostało zaprezentowane podczas premiery gry. Spotkamy tutaj zupełnie innych przeciwników, broni, oraz część przedmiotów która została usunięta z wersji finalnej. Moim zdaniem najciekawsza broń to Plasma Rifle, która została później przemodelowana na słynnego 3 lufowego chaingun’a. Kolejną ciekawostą jest nieco inny sposób trzymania RPG przez Duke’a. Zapewniam was, że takich “smaczków” jest tutaj znacznie więcej. Dlatego też LameDuke to smakowity kąsek dla fanów księcia, którzy widzieli już prototyp Duke Nukem Forever z 2001 roku i pozostawił po sobie pewien niedosyt.

W grze dostępne mamy 4 poziomy

  • Mrr Caliber
  • Mission Cockroach
  • Suck Hole
  • Hard Landing

Od razu zaznaczam, że już w 1997 autorzy gry zastrzegli sobie, że ta wersja Duke Nukem 3D została opublikowana “jak jest” i nie doczekała się żadnej optymalizacji, usunięcia błędów etc. Dlatego też jej grywalność pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Pomimo tego, jeżeli jesteście fanami tej serii to warto zobaczyć co zostało z gry wycięte, a co zmienione.

Nie oszukujmy się, po dość kiepsko przyjętym Duke Nukem Forever z 2011 roku na kolejne przygody przepakowanego testosteronem księcia z pewnością przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka(naście) lat.

Galeria: LameDuke

Jak uruchomić LameDuke na obecnym sprzęcie ?

LameDuke działa pod stareńkim DOS-em, więc aby odpalić tą perełkę dla fanów musicie trochę pokombinować. Grę bez problemu uruchomicie pod emulatorem DOSBox-X, ewentualnie, jeżeli emulacja to dla was czarna magia, możecie pobrać gotowca stąd i po prostu uruchomić grę. Istnieje również możliwość uruchomienia gry poprzez EDuke32, zatem wybór jak w to zagrać pozostawiam wam.

Dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

HULK Mod

Kabson

Emulatory konsol na androida (lista)

Kabson

Fallout 76 Ultimist’s High Detailed Map

iPOD

Terminator: Resistance – Trainer +13 v1.027-v1.050 [FLING]

Kabson

BVOVB: Bruising Vengeance of the Vintage Boxer

Kabson

Vice City for FiveM

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.