Android

Aplikacje ze sklepu Play za darmo

Dzisiaj przedstawię wam bardzo prosty patent na pobieranie płatnych aplikacji ze sklepu Play zupełnie za darmo. Oczywiście ten poradnik traktujcie jako ciekawostkę i osobiście mam nadzieję, że Google w końcu coś z tym zrobi. Patrząc jednak z drugiej strony barykady, w sklepie Play jest naprawdę mnóstwo kiczowatych aplikacji na które łatwo się naciąć więc nie dziwię się, że użytkownicy naginają politykę sklepu Play do swoich potrzeb.

Jedynie co potrzebujemy to aplikacja Lucky Patcher oraz rzecz jasna, telefon z root’em – ten poradnik jest kolejnym powodem dlaczego sądzę, że Android bez roota to tylko proteza systemu 😉

Jako, że pierwszym krokiem jest również zakup aplikacji nie obejdzie się bez dodania naszej karty jako formy płatności w sklepie.

Kupujemy i pobieramy aplikację ze sklepu Play.

LUCKY PATCHER 1

W tym kroku po prostu kupujemy, pobieramy oraz instalujemy aplikację na nasz telefon. Nic trudnego 😉

Od teraz mamy 15 minut na wykonanie poniższych dwóch kroków (ważne!), jeżeli się nie wyrobimy no cóż… przyjdzie nam zapłacić. Zatem polecam przestudiowanie tego poradnika do końca zanim zaczniecie kombinować 😉

Wykonujemy kopię zapasową aplikacji.

Zaczynamy naszą magiczną sztuczkę, odpalamy Lucky Patcher, czekamy aż LP załaduje listę aplikacji i klikamy na apkę której kopię zapasową chcemy wykonać:

lp2
Wykonujemy kopię zapasową obb.

Większość “dużych” aplikacji posiada plik *.obb (Opaque Binary Blob) który znajduje się w lokalizacji:

/storage/android/obb/[nazwa_paczki]

Lucky Patcher “z automatu” nie wykona kopi zapasowej OBB, wieęc musimy zrobić to ręcznie np. za pomocą Root Explorer. Po prostu kopiujemy cały folder w dowolne miejsce.

Aby dowiedzieć się, jak nazywa się potrzebny nam folder klikamy w LP na interesującą nas apkę, wybieramy Informacje o aplikacji i odczytujemy wartość Nazwa paczki.

Odinstalowujemy apkę z telefonu.

Tutaj zaczyna się prawdziwa magia, jeżeli wyrobicie się w 15 minut z wykonaniem kopii zapasowej aplikacji możecie po prostu ją odinstalować z telefonu a sklep Play automatycznie zwróci wam pieniądze:
Screenshot 20180126 180339
Pieniądze ponownie pojawiają się zazwyczaj do 15 minut, czasami jednak potrafi to potrwać nawet trzy dni. Tutaj mamy prawdziwą loterię.

Przywracamy kopię aplikacji.

Jak z pewnością się już domyślacie, teraz musimy przywrócić kopię zakupionej aplikacji. Klikamy na zakładkę kopie, wybieramy kopię zapasową i ją przywracamy:

lp3Jeżeli apka posiadała swój plik obb, również kopiujemy go do właściwej lokalizacji.

Usuwamy weryfikację licencji.

Pozostało nam usunięcie weryfikacji licencji, zatem klikamy na apkę wybieramy menu patchowania i patchujemy aplikację:

lp 4

Ten krok jest dla nas kluczowy. W trakcie testów okazało się, że LP nie zawsze sobie radzi z tą operacją. Jeżeli apka używa jakiegoś wyrafinowanego sposobu weryfikacji licencji to w prosty sposób sobie z tym nie poradzimy i naprawdę, lepiej już jest wydać te kilka(naście) złociszy bądź poszukać alternatyw niż dalej z tym kombinować 😉

Oczywiście każda aktualizacja apki spowoduje, że nasz trick przestanie działać, więc warto wyłączyć auto aktualizację aplikacji w sklepie Play.

Na zakończenie tego artykułu dodam, że aplikację do sklepu możemy zwrócić tylko jeden raz – ponowny jej zakup spowoduje naliczenie opłat.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4.5 / 5. Głosów: 2

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Uruchamiamy klasyczne gry Fallout na telefonie z Androidem

Kabson

Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z Androidem

Kabson

Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na Androidzie

Kabson

Instalujemy system Android Marshmallow na Virtualbox

Kabson

Jak uruchomić Linux’a na Androidzie

Kabson

Najlepsze aplikacje do hackowania na Androida

Kabson

1 komentarz

Avatar
piotrec83 2018-01-27 at 04:36

Obecnie na zwrot aplikacji są 2 godziny.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.