Android

Instalujemy zmodyfikowany Youtube bez reklam !

Ta metoda nie jest już aktualna, wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyłam do tego poradnika.

Nie da się ukryć, że Youtube to chyba najpopularniejszy serwis do udostępniania swoich filmów. Dzisiaj zaprezentuję wam prosty trick dzięki któremu zmodujecie apkę Youtube aby przestała wyświetlać natrętne reklamy. Dodatkowo uaktywnimy pracę odtwarzacza w tle oraz (opcjonalnie) włączymy w nim bardzo dobrze wyglądający czarny motyw.

Ten poradnik jest dla osób z urządzeniami z rootem oraz bez, zatem każdy może skorzystać z dobrodziejstw zmodowanej apki.

Youtube bez reklam/ odtwarzanie w tle bez root’a.

Na pierwszy ogień idzie prostsza metoda, czyli instalacja zmodowanej apki YT na telefonie bez roota. Moim zdaniem jest to połowiczne rozwiązanie które powoduje kilka problemów m.in. de facto mamy zainstalowane dwie aplikacje Youtube (więc oryginalną apkę musimy wyłączyć w menu aplikacji, bądź pozbyć się jej z systemu za pomocą tego poradnika) a dodatkowo będziemy mieli problem z zalogowaniem się do serwisu YT jednak na to coś zaradzimy 😉

Aby nie przedłużać (gdyż i tak niewiele osób skorzysta z wersji non-root) wystarczy przejść pod ten link, następnie kliknąć w folder z najnowszą apką i wybrać folder NON-ROOT. W nim znajduje się naprawdę wiele plików, jednak nas interesuje jedynie apka pod naszą wersję procesora (arm64/arm czy też x86). Przed pobraniem apki możecie zdecydować czy chcecie białą wersję interfejsu czy też gustowną czerń (wersja czarna jak łatwo się domyślić ma w nazwie pliku słowo black). Pamiętajcie, aby w ustawieniach telefonu włączyć instalację z nieznanych źródeł.

Zatem pobieracie zmodowaną aplikację, instalujecie i cieszycie się z Youtube bez reklam z aktywnym odtwarzaniem w tle. Przypominam, że zmodowana apka nie będzie się sama aktualizować więc od czasu do czasu warto odwiedzić podany link aby pobrać nowszą wersję odtwarzacza.

Jak wspomniałem przed chwilą w wersji non-root występują problemy z logowaniem się do serwisu YT. Aby ich uniknąć musicie dodatkowo pobrać i zainstalować microG_for_iYTBP (dostępny pod w/w linkiem) po czym już z łatwością zalogujecie się na swoje konto w serwisie.

Osobiście na moim ekranie Super AMOLED wygląda przecudnie i aż mnie dziw bierze, że Google jeszcze nie wprowadziło czarnego motywu do tej aplikacji.

Youtube bez reklam/ odtwarzanie w tle dla urządzeń z root’em /Magisk

Czas na główne danie dla zrootowanych urządzeń, czyli “wywalenie” oryginalnego YT i zainstalowanie wersji mod. Aby to zrobić musicie odwiedzić ten link a następnie:

1) Pobrać zmodyfikowaną aplikację (folder ROOT-NOT-THEMED) bądź jej czarny wariant (ROOT-THEMED-BLACK). Szukajcie wersji -alldpi i koniecznie pod waszą wersję procesora (tutaj nie pomogę, każdy ma inny telefon…). Podczas pobierania apki nie zmieniacie jej nazwy (ważne!)

2) Z folderu /INSTALLER/ pobieracie plik *.zip w którym znajduje się instalator (nie wypakowujecie jego zawartości)

3) Jeżeli posiadacie Magisk w systemie z folderu /INSTALLER/ pobieracie również niewielki plik iYTBP_use_this_settings.sh i aby odłączyć zmodowanego YT od sklepu Play edytujecie w nim linijkę:

DETACH="NO"

Zmieniając ją na:

DETACH="YES"

Odłączenie Youtube od sklepu Play sprawi, że aplikacja nie będzie się już automatycznie aktualizować co jest bardzo przydatne, gdyż po aktualizacji przez sklep Play nasz YT wróci do wyświetlania reklam oraz pozostałych “dobrodziejstw” niezmodowanej apki. Osoby ze zwykłym rootem mogą wspomóc się Titanium Backup aby odłączyć YT ze sklepu Play.

4) Wszystkie pobrane pliki przenosicie na telefon do folderu /download/

5) Teraz musicie odinstalować wszystkie aktualizacje YT bądź (co zresztą polecam) całkowicie usunąć oryginalnego Youtube z systemu za pomocą np. Root Uninstaller.

6) Pozostał nam standardowy flash, zatem przechodzimy do recovery i instalujemy iYTBP-vanced-universal-installer.

youtube bez reklam android

Po flashowaniu nie musimy czyścic cache/dalvik po prostu klikamy na Reboot System i cieszymy się z Youtube bez reklam.

To by było na tyle, dziękuję za uwagę.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Blokujemy przeglądarkowe koparki kryptowalut

Kabson

Jak pozbyć się reklam w Playstation 4

Kabson

Aplikacje ze sklepu Play za darmo

Kabson

QNapi – alternatywa dla NAPIprojekt bez reklam !

Kabson

Blokujemy reklamy na Androidzie za pomocą Adguard DNS

Kabson

Pozbywamy się reklam z Youtube za pomocą Revanced CLI

Kabson

4 komentarze

Avatar
nieciapek 2019-07-19 at 10:41

Witam
A dodatkowa treść “ciapowata” w palikacji to dla kogo?

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2019-07-22 at 17:14

Możesz skonkretyzować “ciapowata” ?

Odpowiedz
Avatar
nieciapek 2019-08-28 at 08:44

Witam.
“Ciapowata” jakies dodatkowe treści typu chińskie, muzułmańskie treśći i znaczki a wogóle wcześniej tego typu treści nie były odtwarzane a teraz jest tego o wiele za dużo po instalacji wersji vanced….

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2019-08-28 at 16:28

wersja root czy non-root ? ja mam wersję nonroot + MicroG i w telefonie mam dokładnie to samo, co w Winzzgrozie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.