Android

Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez root’a)

Prawie cztery lata temu zaprezentowałem wam bardzo prostą metodę na odczytanie haseł do WiFi na telefonach z systemem Android. Zaprezentowana wówczas metoda wciąż działa, jednak w czasach gdy aplikacje bankowe wykrywają root’a niewiele osób decyduje się na odblokowanie andka. 

Istnieje jeszcze jedna znana mi metoda na to jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie i tym razem ominiemy konieczność zrootowania telefonu.

Poniższy patent z całą pewnością działa na telefonach z systemem Android w wersji 10/11 (na takich ją testowałem). Dajcie znać w komentarzach, czy na starszych telefonach również mamy taką możliwość.

Jak odczytać zapisane hasła do WiFi na Androidzie (bez root’a) ?

W pierwszej kolejności musimy być połączeni z siecią do której hasło chcemy “złamać”. Gdy już połączyliśmy się z siecią musimy wejść w ustawienia sieci WiFi w naszym telefonie. 

Tutaj niewiele mogę wam pomóc – musicie poszperać w ustawieniach telefonu. Ważne jest to, by “dokopać” się do możliwości udostępnienia sieci za pomocą kodu QR:

Bez nazwy 1 1

W moim Xiaomi Redmi Note 9 Pro wspomniana pozycja znajduje się bezpośrednio w ustawieniach sieci WiFi.

Gdy ujrzymy kod QR to zamiast udostępniać sieć komuś innemu… naciskamy Vol – + przycisk zasilania by zrobić zrzut ekranu z wyświetlanym kodem QR.

Skoro już mamy kod QR zawierający nazwę oraz hasło do sieci możemy je sobie spokojnie odszyfrować. W tym celu musicie skorzystać ze skanera kodów QR. Większość z tego typu aplikacji umożliwia odczytanie kodu QR ze zdjęcia, więc… otwieramy w nim naszego screenshot’a i odczytujemy potrzebne nam informacje:

Screenshot 2021 10 29 17 21 24 412 com.gamma

Jeżeli nie macie aplikacji do odczytywania kodów QR skorzystajcie z tej strony, aby wydobyć potrzebne nam informacje.

Aż dziw mnie bierze, że w czasach w których wszystko przesyłamy zaszyfrowane kod QR nie jest w żaden sposób chroniony. Wystarczyłoby przecież proste zakodowanie danych w np. Base64 aby chociaż trochę utrudnić odczytanie hasła do WiFi w ten sposób.

Jak widzicie odczytanie hasła WiFi na Androidzie nie jest wcale takie trudne. Co prawda metoda wykorzystująca zrootowany telefon jest znacznie lepsza, jednak jak to mówią na bezrybiu…

Dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Instalujemy Playstation Remote Play na każdym telefonie z Androidem

Kabson

Jak odczytać zapisane hasła do sieci WiFi w androidzie

Kabson

Uruchamiamy aplikacje z Androida na naszym PC (MEmu Play)

Kabson

Aplikacje ze sklepu Play za darmo

Kabson

Zapisujemy dane logowania sieci WiFi do pliku.

Kabson

Emulatory konsol na androida (lista)

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.