Android

Jak włączyć wizualizację muzyki w Nothing Phone

Musicie przyznać, że telefon nowo powstałej marki Nothing wreszcie wyróżnia się “czymś” na tle bliźniaczo podobnej do siebie konkurencji. 

Nie mam na myśli tutaj oczywiście o podzespołach upchanych w tym sprzęcie (gdyż to typowy średniak), tylko plecki aparatu całkowicie wypełnione diodami interfejsu glyph. Ten bajer mnie kupił od razu, jednak przez zakupem tego aparatu trochę poczekałem, by za wersję 12/256 GB zapłacić trochę rozsądniejsze pieniądze. 

Jak z pewnością wiecie wspomniany glyph to nic innego, jak rozświetlone plecki aparatu. Funkcjonalność tego bajeru jest raczej znikoma, przecież nikt nie odkłada telefonu ekranem w dół. 

Nothing Phone posiada jednak możliwość migania w rytm odtwarzanej muzyki. Jest to dość ciekawa opcja która domyślnie jest ukryta. W tym poradniku pokazuje wam w jaki sposób odblokować miganie w rytm muzyki na Nothing Phone (1)

Jak włączyć wizualizację muzyki w Nothing Phone ?

Uaktywnienie tej ukrytej funkcji jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności musimy stworzyć nowy kontakt o nazwie Abra. Numer telefonu może mieć dowolny.

Bez nazwy 1 1

Teraz musimy przypisać indywidualny dzwonek do tego kontaktu w interfejsie Glyph. W tym celu przechodzimy do ustawień telefonu > Glyph Interface > Dzwonki:

Bez nazwy 2
W ten trochę dziwny sposób “dorobimy się” nowej opcji w menu Glyph Interface:

glyph
Gdy pozycja wizualizacja muzyki jest włączona, za każdym razem gdy będziemy odtwarzać jakieś dźwięki (czy też po prostu oglądać coś na Youtube ReVanced, czyli na zmodowanym kliencie YouTube bez reklam) plecki naszego Nothing Phone‘a będą starać się błyskać w rytmie odtwarzanych dźwięków.

Musicie przyznać, że nawet to mu ładnie wychodzi:

Z góry przepraszam, za jakość w/w wideo. Nagrywałem go kartoflem owiniętym w grubą folię aluminiową.

Muszę przyznać, że kompletnie rozumiem twórców oprogramowania którzy “ukryli” wizualizację muzyki za pomocą interfejsu Glyph w Nothing Phone. Co prawda wygląda to naprawdę ciekawie, jednak noszenie telefonu który ciągle rozbłyskuje po pewnym czasie jest naprawdę irytujące. Nie wspominam nawet o drenowaniu baterii przez taką “dyskotekę”, gdyż z powodu zastosowania oszczędnych LED’ów jest znikoma.

Dziękuję za uwagę. 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.