Android

Najlepsze emulatory Playstation Portable na Androida

Gry z Playstation Portable wyrwały mi setki godzin z życiorysu. Takie perełki jak FF 7: Crysis Core, Half-Minute Hero, Jeanne d’Arc, Ys Seven czy genialne Kingdom Hearts: Birth by Sleep po dzień dzisiejszy są niezwykle grywalne i zapewne każdy z was szukał sposobu na uruchomienie gier z PSP na PC.

Pomimo, że w chwili obecnej kupno Sony PSP to wydatek kilku stówek to niemal każdy z nas nosi w kieszeni swoich spodni urządzenie, jest znacznie mocniejsze od PSP. I zazwyczaj świetnie nadaje się do uruchamiania gier z Playstation Portable za pomocą emulatorów.

Ten artykuł przedstawia wam 4 najlepsze emulatory Playstation Portable na Androida. Wszystkie z nich testowałem na Samsungu Galaxy S8+ i po odpowiedniej konfiguracji udawało mi się uruchomić i płynnie grać w większość tytułów.

PPSSPP – PSP emulator

Screenshot 20190411 143738 PPSSPP

Zaczniemy od klasyka, o którym już pisałem. PPSSPP jest doskonałym emulatorem, oferującym dość przyzwoitą emulację. Aplikacja jest wciąż rozwijana, praktycznie nie ma tygodnia by nie doczekała się jakiegoś update poprawiającego stabilność czy kompatybilność z różnymi procesorami. PPSSPP jest darmowym emulatorem, jednak lubi od czasu do czasu wyświetlić nam nachalne reklamy. Możemy się ich pozbyć kupując jego płatną wersję – PPSSPP Gold za niecałe 20 złociszy, zachęcając tym samym autorów PPSSPP do dalszego rozwoju tego projektu. Kolejną zaletą PPSSPP jest obsługa skompresowanych obrazów płyt *.cso. Pisałem już kiedyś, jak skompresować obrazy płyt *.iso do tego formatu.

Rocket PSP Emulator

rocketpsp

Z pewnością zauważyliście pewne podobieństwo do poprzedniej apki 😉 I nic w tym dziwnego, emulator PPSSPP jest oparty o licencję open source co oznacza, że każdy może pobrać kod źródłowy tego emulatora i zmodyfikować go dla swoich potrzeb. Rocket PSP nie jest jedynie klonem PPSSPP z inną skórką. Autor wprowadził w kodzie kilka poprawek co zaowocowało poprawieniem ilości wyświetlanych FPS’ów jednak w trakcie mojego testowania okazało się, że Rocket PSP ma jakby większe problemy z emulacją dźwięku. Dlatego umieszczam go jako drugiego na liście. Emulator jest darmowy, jednak tak jak bezpłatna wersja PPSSPP potrafi od czasu do czasu jebnąć nam w oczy jakimś bannerkiem 😉

PSPlay PSP Emulator

psplay

Kolejny projekt oparty o PPSSPP. I nic na to nie poradzę, w chwili obecnej jedyną rozsądną metodą emulacji PSP na Androidzie jest skorzystanie z czegoś, co oparte jest właśnie na kodzie PPSSPP. Niestety w trakcie testów szybko okazało się, że ta apka ma całkiem poważne problemy z działaniem na moim S8+ i czasami laguje nawet w dwu wymiarowych tytułach. Nie wiem dlaczego ( w sumie to kolejny brat bliźniak PPSSPP) ale po prostu jest z tej trójki najgorszy. Moim zdaniem możecie go sprawdzić, jeżeli dwa powyższe emulatory będą u was działać koszmarnie wolno – przecież cuda się zdarzają 😉 

RetroArch

retroarch

Na zakończenie chciałbym zaproponować wam RetroArch, o którym już kiedyś pisałem. Jeżeli jesteście na poważnie zainteresowani emulacją różnych konsol na Androidzie, to będzie dla Was strzał w dziesiątkę chociaż wtyczka emulująca PSP jest… zgadliście portem PPSSPP ;-)

Jako emulator PSP sprawdza się raczej dobrze i jedynym problemem z RetroArch’a jest jego mało intuicyjna konfiguracja, która potrafi przysporzyć trochę problemów nawet średnio ogarniętemu użytkownikowi androida.

No dobrze, z pewnością się zastanawialiście jak się gra nie posiadając fizycznych guzików? Ano.. muszę przyznać, że nijako i jedynie kupno jakiegoś dedykowanego gamepada sprawi, że będziecie mogli grać komfortowo.

 Ta uwaga dotyczy wszystkich emulatorów konsol na andku. Po prostu te gry nie zostały stworzone do obsługi guzikami znajdującymi się na ekranie. Osobiście wyposażyłem się w jakieś chiński pad bluetooth za 40 złotych i już od dwóch miesięcy nie sprawia mi kłopotów 😉 

Oczywiście nie są to wszystkie emulatory konsoli  PSP dostępne w sklepie Play, jednak ja skupiłem się na tych najpopularniejszych. 

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Kabson

Emulujemy NeoGeo Pocket na PC (NeoPop)

Kabson

Ustawiamy automatyczną zmianę tapety na telefonie z androidem.

Kabson

Emulujemy zakupy InApp za pomocą aplikacji Freedom

Kabson

Emulujemy PlayStation Vita na PC (Vita3K)

Kabson

Gramy w stare gry za pomocą emulatora Pantheon

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.