Android

Pobieramy filmy z Youtube na smartfona z Androidem

Oglądanie filmów na Youtube na naszych smartfonach należy chyba do największych i najpopularniejszych “zabijaczy” czasu jakie tylko są dostępne na systemach Android. Niestety bardzo często (a zazwyczaj zawsze) musimy wykorzystywać pakiet danych mobilnych, przez co nasze ulubione filmy potrafią “niechcący” zabić cały dostępny darmowy internet. Dobrym pomysłem zatem jest więc pobranie ulubionych materiałów na telefon, a następnie odtwarzanie ich jak będą potrzebne. Dzisiaj zaprezentuję wam chyba najprostszy sposób w jaki można pobrać filmy z serwisu Youtube na nasze smartfony z systemem Android tylko i wyłącznie za pomocą smartfona.

Okej przejdźmy do głównego dania – czyli, co i jak. Tutaj musicie wiedzieć, że polityka Google strzela focha na wszelakiego rodzaju downloadery omijające ich autorską aplikację Youtube, więc apki którą potrzebujemy nie znajdziemy w sklepie Play. Musicie przejść bezpośrednio pod tę stronkę, pobrać i zainstalować TubeMate. Generalnie nie polecam pobierania tej aplikacji z innych źródeł niż wyżej wymieniona, gdyż bardzo często zawiera ona niechciane i bardzo groźne “dodatki”…

Po instalacji apki musimy jeszcze pobrać MP3 Video Converter, gdyż TubeMate nie potrafi “sam z siebie” przekonwertować pobieranych materiałów.

GUI programu TubeMate to tylko nakładka na standardową aplikację Youtube i po jej uruchomieniu wyświetla niewielką belkę nad wspomnianym programem:

tubemate

Autorzy programu zdali sobie sprawę, ze w telefonach z mniejszymi ekranami taki “dodatek” będzie dosyć uciążliwy więc… umożliwili nam pobieranie filmów bezpośrednio z aplikacji YT. Aby pobrać film z Youtube na telefon po prostu zacznijcie go odtwarzać i naciśnijcie na przycisk “udostępnij“. Z rozwijanego menu wybieramy TubeMate:

udostepnij

Uruchomi to nam okno programu z którego musimy wybrać rozdzielczość materiału:

pobierz 2

Plusem TubeMate jest również to, że potrafi zapisać tylko ścieżkę dźwiękową filmu bezpośrednio do *.mp3 – czyli innymi słowy potrafi przerabiać filmy na utwory audio – chyba nie muszę tłumaczyć, do czego to jest przydatne ?

Po czym naciskamy na przycisk Pobieranie i czekamy, aż nasz film się pobierze. Ten proces działa w tle i jest kompletnie automatyczny – w oknie statusu pojawia się jedynie wskaźnik postępu:

proces pobierania

Po czym zacznie się  konwersja materiału – ostrzegam, że ten proces może trochę przymulić cały telefon, trochę trwa oraz… zjada baterię w zastraszającym tempie. Nie ma co się dziwić, konwertowanie filmów to proces który potrafi zamulić wydajny PC a co dopiero zwykłą komórkę…

Po zakończeniu tej operacji telefon wyświetli nam stosowną informację:

pobrany koniec

A nasz film zostanie zapisany w lokalizacji:

/sdcard/Video/

Dziękuję za uwagę.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

M.A.M.E Extras (Zawsze najnowsza wersja)

Kabson

Duty Calls

Kabson

Ustawiamy automatyczną zmianę tapety na telefonie z androidem.

Kabson

Przenosimy aplikacje na zewnętrzną kartę pamięci.

Kabson

Horizon: Zero Dawn – Complete Edition: Trainer +28 v1.0 [FLING]

Kabson

Duke Nukem 3D: High Resolution Pack

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.