Android

Pobieramy obszary Map Google do trybu offline

Wciąż rozwijana aplikacja Mapy Google jest darmowym odpowiednikiem “prawdziwych” nawigacji. Dzięki tej apce szybko zorientujemy się w naszym położeniu, “namierzymy” potrzebny nam sklep czy też, po prostu umożliwi nam dotarcie autem do wybranego przez nas celu. Nie mi oceniać, jak Mapy sprawdzają się jako nawigacja GPS – osobiście jeżdżę na niej niemal od roku i zawsze trafiam tam gdzie chcę. Co prawda brakuje a niej bardziej zaawansowanych opcji typu asystent pasa ruchu czy też większa ilość POI jednak moim zdaniem navi sprawuje się na przysłowiowy dobry+.

Nawigacja od Google korzysta z wciąż aktualizowanych map czyli – ciągle pobiera bądź aktualizuje lokacje przez które nas prowadzi. W czasach gdy niemal każdy z nas ma narzucony “jakiś” limit darmowych danych przez operatora raczej nie powinniśmy martwić się o rachunek od operatora, jednak moim zdaniem lepiej zachować sobie abonamentowy internet na coś innego, zaś mapki pobrać  za pomocą WiFi – i  tym się właśnie dziś zajmiemy 😉

Specjalnie dla Was przygotowałem gotowy video-poradnik:

Jak widzicie, pobranie obszarów do trybu offline jest banalnie proste a jest w stanie zaoszczędzić tych kilkadziesiąt MB limitu transferu.

Na zakończenie mały tip. Mapy domyślnie zapisywane są do pamięci urządzenia. Jeśli masz urządzenie z andkiem 6.0 bądź nowszym, masz również możliwość zapisania map na karcie pamięci. Aby zmienić lokalizację zapisywania kliknij na trybik w górnym rogu obszarów offline:

screenshot_2017-02-07-12-25-17

A następnie zmieniamy lokalizację zapisu:

screenshot_2017-02-07-12-25-23

Będąc w tym menu możemy również zaznaczyć automatyczną aktualizację map, gdyż wszystkie pobrane dane po 30 dniach się dezaktualizują i zostają usunięte z urządzenia.

Pozostaw coś po sobie - oceń ten post ! Zmotywujesz mnie tym do dalszej pracy.

Kliknij w gwiazdkę, by go ocenić !

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu.

Może cię zainteresować:

7 ukrytych gier od Google

Kabson

Przyśpieszamy przeglądarkę Google Chrome

Kabson

Przywracamy klasyczny wygląd powiadomień w Chrome

Kabson

Redukujemy zużycie pamięci RAM przez Google Chrome

Kabson

Przywracamy klasyczny wygląd Chrome

Kabson

Usuwamy malware z Chrome za pomocą aplikacji od Google

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.