Android

Polecane moduły Xposed dla Marshmallow

Framework Xposed to potężny dodatek rozszerzający możliwości naszego Androida. Chciałbym Wam przedstawić aż dziesięć modułów z których sam korzystam na LG V10. Przedstawione poniżej rozszerzenia działają idealnie i nie powodują nadmiernego zużycia baterii, zwiech systemu etc.

Wszystkie wymienione poniżej moduły możemy pobrać bezpośrednio z aplikacji Xposed.

BootManager

Bootmmanager

BootManager to po prostu menadżer autostartu dla naszego Androida – umożliwia nam kontrolowanie aplikacji, które uruchamiane są podczas startu naszego urządzenia. Jest to bardzo przydatne, gdyż uruchomienie zbyt dużej ilości na starcie znacząco wpływa na żywotność naszej baterii. Osobiście korzystam z tego modułu wraz z aplikacją Greenify, która po odpowiednim ustawieniu hibernuje aplikacje niepotrzebnie działające “w tle” naszego systemu.

Xstana

xstana

Jest to moduł dzięki któremu jesteśmy w stanie podmienić wygląd przycisków nawigacyjnych oraz ikonki na górnej “belce” naszego androida. Apka posiada wiele tematów do wyboru,  niestety kilka z nich oraz zaawansowane opcje personalizacji są dostępne jedynie w wersji płatnej. Co jest bardzo ciekawe modyfikacje belki informacyjnej mają również wpływ na Second Screen V10.

LG App Theme Engine

lgapp

Kolejna fajna aplikacja do modyfikowania wyglądu naszych LG (czyli nie tylko V10). Theme Engine pozwala na dostosowanie kolorów wielu aplikacji dostępnych dla telefonów ze stajni LG. Aplikacja posiada również wersję Pro (czy jak ją tam nazwali… w każdym razie jest płatna) jednak już w podstawowej wersji możemy pokolorować niemal każdy aspekt naszego GUI.

XQS Background

xqsbackground

Niewielka apka która potrafi  zmodyfikować wygląd Szybkich Ustawień. Możemy wybrać przezroczystość tego menu bądź dodać do niego obrazek jako tło.

GravityBox [MM]

gravitybox

GravityBox dla Marshmallow umożliwia nam na “dokopanie” się do bardziej zaawansowanych funkcji naszego androida i tak np. możemy wybrać sposób wyświetlania baterii, zawiera wiele poprawek dla systemu a nawet umożliwia zaawansowaną kontrolę nad radiem GSM – czyli umożliwia nam kontrolę nad trybem działania sieci.

Notification Count

notification_count

Prosty tweak do wyświetlanych powiadomień – w skrócie to zbiera wszystkie podobne do siebie komunikaty do “kupy” zamiast wyświetlać je w postaci kilkunastu powiadomień. Aplikacja pozwala na zdefiniowanie aplikacji które objęte są programem “pakowania” wiadomości więc możemy je dostosować do swoich potrzeb.

Moduły dla Youtube:

youtube

Właściwie to korzystam z trzech modułów, które  rozszerzają możliwości apki Youtube:

YourTube – Umożliwia wybranie domyślnego panelu jaki aplikacja Youtube wyświetla przy uruchomieniu oraz domyślną jakość odtwarzanych materiałów. Ta druga funkcja pozwala zaoszczędzić wiele megabajtów w naszym pakiecie (moim zdaniem rozdzielczość 480p jest wystarczająca dla LG V10)

YouTube AdAway – bloker reklam dla tej aplikacji. Plusem tego rozszerzenia jest całkowity brak jakiejkolwiek konfiguracji – po prostu instalujecie moduł,  aktywujecie i zapominacie o reklamach.

YouTube Background Playback – jak sama nazwa wskazuje moduł dodaje możliwość odtwarzania filmów z YT w tle.

To by było na tyle w kwestii używanych przeze mnie modułów Xposed na V10 opartej o Marshmallow. Moim zdaniem  (nie licząc LG Theme Engine) te moduły przydadzą się każdej osobie, która posiada Andka 6.x na pokładzie i chce trochę urozmaicić swój telefon.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 0 / 5. Głosów: 0

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Wyłączamy automatyczne wygaszanie ekranu dla wybranych aplikacji.

Kabson

Instalujemy system Android Marshmallow na Virtualbox

Kabson

Moje zdanie o: LG V10

Kabson

Odblokowujemy bootloader i rootujemy LG V10

Kabson

1 komentarz

Avatar
spe 2016-08-11 at 23:42

Dobre dzięki!

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.