Android

Ustawiamy automatyczną zmianę tapety na telefonie z androidem.

System Windows od wersji 7 posiada wbudowaną bardzo fajną funkcję. A mianowicie możliwość wskazania folderu w którym znajdują się nasze tapety i wykorzystanie ich jako pokazu slajdów tak, że co kilka minut nasza tapetka zmienia się automatycznie. Dziś zajmiemy się dodaniem takiej funkcjonalności do naszego Androida.

Jedynie co musimy zrobić to pobrać oraz skonfigurować apkę Wallpaper Changer:

Oczywiście nie jest to jedyna taka aplikacja dostępna w sklepie jednak osobiście ją polecam. Apka jest bardzo prosta w obsłudze, pożera małe ilości zasobów i co jest dla mnie najbardziej istotne – nawet w darmowej wersji posiada bardzo wiele ciekawych funkcji nie zasypując nas niepotrzebnymi reklamami.

Testowałem ją zarówno na telefonie jak i tablecie – w obu przypadkach sprawuje się znakomicie.

Menu aplikacji jest podzielone na 3 zakładki i jest częściowo spolszczone:

wallpaper_Changer_3screens

W pierwszej zakładce ustalamy zasady według których nasze tapety będą się zmieniać.

Do wyboru mamy 3 pozycje:

  • Interwał czasowy – zmienia tapetę co określony okres czasu.
  • Zmienia tapetę po każdym odblokowaniu telefonu.
  • Zmienia tapetę po podwójnym dotknięciu aktywnego ekranu.

Od siebie dodam, że ostatnia pozycja ostro gryzie się z aparatami które można wybudzić/uśpić podwójnym stuknięcie, w ekranik. Po prostu Wallpaper Changer zmienia tapetę i wyłącza ekranik… W moim LG V10 musiałem wyłączyć tę funkcję.

Zanim zajmiemy się dodawaniem obrazów do albumu tapet zajmijmy się 3 zakładką – czyli ustawieniami aplikacji. Tutaj możemy wybrać sposób dopasowania grafiki do ekranu (wypełnienie, dopasowanie, rozszerzenie), rozdzielczość grafik oraz co najważniejsze możliwość włączenia trybu statycznego. W skrócie – jeżeli ta opcja jest oznaczona Wallpaper Changer działa w trybie animowanej tapety. Jeżeli na ekranie głównym posiadacie widgety, które dostosowują swoją barwę do zastosowanego tła (np Smart Notice w moim LG…) mogą one mieć problem z dopasowaniem swoich kolorów po zmianie tapety. Dlatego też musicie zaznaczyć tryb Static Wallpaper mode aby te widgety automatycznie dopasowywały swoją kolorystykę do tła, tak to działa w praktyce:

Pozostało nam dodać zdjęcia do albumu, z którego aplikacja będzie wybierała tapety. Robi się to w środkowej zakładce. Po prostu naciskacie na zielony plus, następnie wybieramy na dodaj zdjęcie – jeżeli posiadamy już dopasowane tapety do rozdzielczości naszego wyświetlacza, bądź dodaj ucięte zdjęcie, jeżeli chcemy wykadrować posiadane grafiki za pomocą wbudowanego edytora:

crop_wallpaper

 

Jak widzicie, ustawienie automatycznej zmiany tapety jest banalnie proste – wystarczy wiedzieć z jakiej aplikacji skorzystać 😉 Niestety nie mamy możliwości rotacji anonimowych tapet – możliwe, że taką opcję dostaniemy w kolejnej wersji aplikacji.

Zaprezentowana aplikacja ma możliwość stworzenia kilku albumów ze zdjęciami i dodanie zasad ich wybierania (określony czas, bądź dzień) – jednak ta funkcjonalność dostępna jest jedynie w płatnej wersji.

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 3.3 / 5. Głosów: 4

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

Najprostszy sposób na udostępnienie pulpitu Windowsa na telefonie z Androidem

Kabson

Przerabiamy telefon na retro konsolę.

Kabson

GameCIH – czyli cheat engine na androida.

Kabson

Uruchamiamy serwer FTP na androidzie

Kabson

Prosty sposób na ukrycie folderów zdjęć z widoku galerii na Androidzie

Kabson

Aplikacje ze sklepu Play za darmo

Kabson

2 komentarze

Avatar
Justyna 2016-09-12 at 17:49

Lepszym jednak płatnym rozwiązaniem jest apka Slideshow HD Live Wallpaper. Za 3 złote dostajemy to samo z efektami paralaksy.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-09-13 at 11:21

Zgadza się, ale moje poradniki staram się opierać o bezpłatne aplikacje.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.