Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Wraz z premierą systemu Windows 10 Microsoft zaprezentował nam nową “starą” przeglądarkę Edge. Zazwyczaj tę przeglądarkę 90% użytkowników okienek używa jedynie jako menadżera pobierania swojej ulubionej przeglądarki a potem Edge idzie w odstawkę. W tym poradniku zaprezentujemy Wam w jaki sposób całkowicie dezaktywować przeglądarkę Microsoft Edge w systemie Windows 10.

Celowo napisałem dezaktywować, gdyż kompletne odinstalowanie tej aplikacji  jest niemożliwe – komponenty Edge wykorzystuje kilkanaście aplikacji w W10 więc zupełny jej brak mógłby spowodować niestabilność całego systemu.

Pobierając niewielki programik Edge Blocker (dostępny w załączniku)  jednym kliknięciem jesteśmy w stanie sprawić, że Edge przestanie istnieć w naszym systemie i żadna aplikacja nie będzie w stanie jej uruchomić.

block windows 10 edge browser overview 300x297 Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Aby uniknąć ewentualnych problemów ten trick radzę stosować jedynie gdy  wybraliśmy już inną aplikację na naszą domyślną przeglądarkę WWW.

Edge Blocker jest programem typu portable, po prostu uruchomcie ją z uprawnieniami administratora i kliknijcie w przycisk Block, zmiany wprowadzone w systemie możemy w każdej chwili odwrócić klikając w przycisk Unblock.

 

Jak bardzo te informacje były dla Ciebie przydatne ?

Kliknij w ikonkę aby ocenić ten wpis:

Średnia ocen / 5. Liczba głosów:

4 komentarze do “Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

  • Kabson
   29 czerwca 2016 o 20:18
   Permalink

   To false positive, bez obaw nie wrzucam tutaj śmieci 😉

   Odpowiedz
  • Avatar
   4 lipca 2016 o 12:39
   Permalink

   A co zrobić jeśli system się broni? Jak to uruchomić bez alertów systemu. Wyłączyłem Avast to znowu Windows Defender mi to usuwa jako trojana i każe uruchomić kompa ponownie. Tego chyba nie da się użyć bez żadnych problemów.

   Odpowiedz
   • Kabson
    4 lipca 2016 o 14:50
    Permalink

    Na testowym windowsie (uruchomiony wirtualnie) miałem wyłączonego defendera, dezaktywowany UAC itd. Dlatego też apka zaaplikowała “patcha”. Nie ma co się oszukiwać, taka ingerencja w system może okazać się niebezpieczna więc dlatego system się broni.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.