Windows

Dezaktywujemy przeglądarkę Edge w systemie Windows 10

Wraz z premierą systemu Windows 10 Microsoft zaprezentował nam nową “starą” przeglądarkę Edge. Zazwyczaj tę przeglądarkę 90% użytkowników okienek używa jedynie jako menadżera pobierania swojej ulubionej przeglądarki a potem Edge idzie w odstawkę. W tym poradniku zaprezentujemy Wam w jaki sposób całkowicie dezaktywować przeglądarkę Microsoft Edge w systemie Windows 10.

Celowo napisałem dezaktywować, gdyż kompletne odinstalowanie tej aplikacji  jest niemożliwe – komponenty Edge wykorzystuje kilkanaście aplikacji w W10 więc zupełny jej brak mógłby spowodować niestabilność całego systemu.

Pobierając niewielki programik Edge Blocker (dostępny w załączniku)  jednym kliknięciem jesteśmy w stanie sprawić, że Edge przestanie istnieć w naszym systemie i żadna aplikacja nie będzie w stanie jej uruchomić.

block-windows-10-edge-browser-overview

Aby uniknąć ewentualnych problemów ten trick radzę stosować jedynie gdy  wybraliśmy już inną aplikację na naszą domyślną przeglądarkę WWW.

Edge Blocker jest programem typu portable, po prostu uruchomcie ją z uprawnieniami administratora i kliknijcie w przycisk Block, zmiany wprowadzone w systemie możemy w każdej chwili odwrócić klikając w przycisk Unblock.

 

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 1

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

CrimedBOT v 0.3 wydany !

Kabson

Jak ustawić ikonę dla dysku przenośnego w systemie Windows

Kabson

Metal Gear Solid V Phantom Pain – Misja 46

Kabson

Aktywatory Windows (lista)

Kabson

Wyłączamy bądź kompletnie usuwamy aplikacje ze sklepu Microsoftu.

Kabson

Wyłączamy aplikacje działające w tle w Windows 10

Kabson

4 komentarze

Avatar
tyertrtr 2016-06-29 at 16:31

Uwaga, to jest trojan!

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-06-29 at 20:18

To false positive, bez obaw nie wrzucam tutaj śmieci 😉

Odpowiedz
Avatar
tyertrtr 2016-07-04 at 12:39

A co zrobić jeśli system się broni? Jak to uruchomić bez alertów systemu. Wyłączyłem Avast to znowu Windows Defender mi to usuwa jako trojana i każe uruchomić kompa ponownie. Tego chyba nie da się użyć bez żadnych problemów.

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2016-07-04 at 14:50

Na testowym windowsie (uruchomiony wirtualnie) miałem wyłączonego defendera, dezaktywowany UAC itd. Dlatego też apka zaaplikowała “patcha”. Nie ma co się oszukiwać, taka ingerencja w system może okazać się niebezpieczna więc dlatego system się broni.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.