Emulacja

Detective Luigi (Super Mario 64 hack)

W tym hacku wcielamy się w brata Mariana. Luigi jest detektywem któremu przełożony Cokdong zlecił zbadanie serii zaginięć. Wśród zaginionych jest również dobrze zanany nam hydraulik Mario, więc sprawa jest bardzo poważna.

Detective Luigi nie jest typową platformówką. Gra rozgrywa się w niewielkim sandboxie w mieście New Block City. Jako Luigi musimy zbierać gwiazdki aby otrzymać wskazówki o zaginięciach mieszkańców miasta. Oprócz tego będziemy jeszcze prowadzić konwersacje z mieszkańcami miastaNew Block City.

Galeria: Detective Luigi

Hack posiada własne tekstury oraz obiekty. Sam Luigi chociaż wygląda jak totalna kalka Mario z nowymi teksturami, nauczył się korzystania z drabin, przesuwanie po krawędziach ścian oraz nurkować w trakcie skoku (w stylu Super Mario Odyssey). W grze nie zabraknie również walk z bossami, nad którymi będziemy musieli się wysilić, gdyż są naprawdę trudni.

Niestety fabuła, która powinna być clou w tym hacku gdzieś po połowie gry totalnie się rozjeżdża. Mi to zupełnie nie przeszkodziło go ukończyć, jednak jak ktoś szuka historii podobnej do serwowanych przez Harlana Cobena może się zawieść 😉

Hack został stworzony na konkurs “Mystery Hacks” organizowanym przez SimpleFlips na którym został dobrze przyjęty i zajął 6 miejsce.

Co będzie nam potrzebne do zagrania w

Detective Luigi ?

  • Program Xdelta patcher – dzięki niemu „poprawimy” oryginalny rom gry.
  • Patch do gry – pobieramy go z załącznika poniżej tego wpisu.
  • Romu NTSC-U Super Mario 64. Koniecznie musi posiadać rozszerzenie *.z64. Musicie go poszukać sami. Przypominam, że na naszym forum istnieje wątek w którym dzielimy się linkami do tego typu stron.
  • Emulatora konsoli – polecam M64Py.

W tym poradniku pokazałem wam, w jaki sposób korzystać z aplikacji Xdelta patcher. Zatem patchujemy rom gry i możemy już grać. Jeżeli posiadamy konsolę Nintendo 64 i cart Everdrive możemy Detective Luigi uruchomić nawet na oryginalnym sprzęcie, gdyż jest z nią kompatybilny.

Muszę przyznać, że hack zrobił na mnie dobre wrażenie. Spodziewając się tylko niewielkiej modyfikacji znanej niemal na pamięć platformówki, otrzymałem całkiem nową grę. Szkoda tylko, że taką krótką.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego grania.

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 4 / 5. Głosów: 4

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Załączniki

Może cię zainteresować:

Oszukiwanie na ratio w każdym kliencie torrent

Kabson

Fear the Walking Dead:Dead Run – poradnik cheatera (Gameguardian)

Kabson

Hotspot WiFi tylko dla nas !

Kabson

Emulujemy zakupy InApp za pomocą aplikacji Freedom

Kabson

4 dobre stronki poświęcone Super Mario w sieci.

Kabson

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Re-Revenge

Kabson

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.