Gry

15 porad dla graczy rozpoczynających przygodę z Wiedźminem 3

Wiedźmin III: Dziki Gon to niewątpliwie dobra gra. W tym poradniku postaramy się podać kilka prostych tipsów, które ułatwią Wam przeżycie w tym niesamowitym sandboxie.

Jesteście gotowi ?

No to zaczynamy 😉

Ustaw poziom trudności gry na “Droga ku zagładzie”

Dziki Gon oferuje 4 poziomy trudności. Zalecam od razu zacząć od najwyższego poziomu gdyż dzięki temu wbicie wszystkich trofeów związanych z przejściem gry na poziomach trudności zaliczymy za jednym podejściem 😉 Od razu zaznaczam: będzie trudno – Wiedźmin III na “Drodze ku zagładzie” staje się niemal tak samo ciężki jak Dark Souls więc wiele osób może się zniechęcić 😉

Możesz zmienić poziom trudności gry w jej trakcie.

Jeżeli już naprawdę musicie, i rezygnujecie z trofeum “Wiedźmin na Szlaku” możecie zmienić poziom trudności gry w opcjach rozgrywki w trakcie gry. Wykonuje się to w Opcje > Rozgrywka.

Nagminnie zapisuj stan gry.

Brzmi nad wyraz oczywiście ? Nie skądże 😉 Gra niby posiada opcję automatycznego zapisu stanu gry, jednak robi to nad wyraz rzadko więc jeżeli przyjdzie nam paść przy cięższym przeciwniku nieraz będziemy musieli wczytywać ostatni zapis…więc, dlaczego nie robić ich częściej zamiast nadkładać godzin ?

Kradnij, kradnij i jeszcze raz kradnij !

W większości domostw, jakie przyjdzie nam odwiedzić w trakcie gry możemy znaleźć wiele cennych przedmiotów. Generalnie zasada szybkiego dorobienia się w tej grze jest taka – możemy zwinąć do kieszeni wszystko, czego nikt nie zauważy więc rozglądamy się po pomieszczeniu w poszukiwaniu świadków, jeżeli ich nie ma to robimy save i.. o ile nie rusza nas sumienie – zwijamy do “Żyda” wszystko, co nam wpadnie w ręce. A mawiają, że kradzież nie popłaca…

Dokładnie przeszukuj każdego przeciwnika, którego ubiłeś.

Jak to w RPG bywa w trakcie swojej wędrówki po świecie gry napotkasz i ubijesz setki przeciwników. Każdego z nich przeszukuj – wiem, jest to dość uciążliwe ale w ten sposób szybko uzbierasz wiele potrzebnych materiałów do wytwarzania nowych przedmiotów. Przeszukuj zwłaszcza trupy bossów, większych przeciwników oraz zbieraj to co zostawiają zniszczone gniazda potworów – w większości przypadków są to naprawdę unikatowe przedmioty.

Dostosuj sobie HUD

W opcjach możemy włączyć/wyłączyć niemal każdą pozycję interfejsu. W przypadku usadowienia się blisko monitora/TV zalecam przestawienie interfejsu na ‘mały’ dzięki czemu będziemy w stanie podziwiać kunszt grafików w tej grze. Dodatkowo, warto włączyć “Wiedźmińskie zmysły na mapie” dzięki czemu na mapce będą nam się pokazywać interesujące Geralta punkty, a my zaoszczędzimy naprawdę sporo czasu.

Grając na PC, wyłącz Nvidia Hairworks

Jeżeli nie posiadamy sprzętu z górnej półki, wyłączenie tej opcji potrafi znacząco dopalić FPS’y w grze.

Jak najszybciej przeszukaj “Biały Sad”

Startowa lokacja zawiera wiele ciekawych miejsc oraz ukrytych przedmiotów, które z pewnością przydadzą się Wam jak dotrzecie do Velen. Wiedźmin to gra na kilkadziesiąt godzin wiec – po co się śpieszyć ? Warto uaktywnić wszystkie miejsca mocy dzięki którym znacznie dopalimy naszego herosa już na początku gry.

Pozbywaj się zbędnych przedmiotów z ekwipunku.

Brzmi trochę kuriozalnie, ale w tej grze nie posiadamy żadnej skrzyni w której moglibyśmy przechowywać nasze dobra więc wcześniej czy później przeciążymy naszego protagonistę. Dobrym pomysłem jest trzymanie maksymalnie 10 sztuk danego przedmiotu – nie ma sensu abyśmy zbierali te wszystkie kły,oczy i inne zielska które niepotrzebnie dociążają nasze plecaki.

Wytwarzaj oleje, petardy i napoje jeżeli tylko masz na nie składniki.

System craftingu w tej grze jest trochę nietypowy. Wystarczy raz zebrać komponenty niezbędne do wytworzenia danego przedmiotu aby go ‘odblokować’. Jeżeli zużyjemy zapas tych dóbr Geralt automatycznie uzupełni ich zapasy podczas medytacji, o ile w naszym ekwipunku znajduje się jakiś alkohol. Dlatego też nie ma żadnego sensu, abyśmy ‘chomikowali’ komponenty na później.

Nie bądź molem książkowym.

W grze spotkacie się z wieloma książkami, notatkami etc. Właściwie wszystkie z nich możecie odsprzedać do dowolnego kupca w grze zaraz po przeczytaniu.

Handlarze ‘levelują’ razem z nami.

W miarę naszych postępów w grze większość handlarzy będzie oferowała nowe, odpowiednie dla naszego poziomu postaci przedmioty więc nie powinniście się martwić o dostęp do większości materiałów niezbędnych do wykonania wiedźmińskiego rynsztunku.

Dopakuj “Pamięć mięśniową” oraz “Znak Aksji” jak najszybciej.

Skoro z szybkich ataków mieczem będziemy korzystać niemal przez większość gry – więc nie ma powodu, abyśmy nie rozwijali “Pamięci mięśniowej” jak najszybciej. “Znak Aksji” przyda się nam w trakcie dialogów (pojawiają się nowe opcje). Dobrym pomysłem jest zupełne olanie “Rytmu Dobowego” ta umiejętność nie dość, że zajmuje cenny slot to bonus płynący z niej właściwie niewiele daje.

Olej crafting zwykłych broni oraz zbroi.

W Wild Hunt jak to w RPG bywa, zaimplementowano całkiem złożony system wytwarzania ekwipunku. Moim zdaniem śmiało możecie pominąć wytwarzanie wszystkiego, oprócz zestawów wiedźmińskich. Zwykły standardowy ekwipunek jest zbyt często spotykany wśród ruin oraz NPC więc zamiast tracić czas na zbieranie śmieci niezbędnych do wytworzenia tych przedmiotów lepiej przeznaczyć go na przeszukiwanie nieznanych miejsc.

Wytwarzaj lepsze mutageny i korzystajcie z bonusów z nich płynących.

Ten podpunkt z pewnością olejecie w trakcie grania na poziomach niższych od “Krew, pot i łzy” jednak wytwarzanie silniejszych mutagenów jest istotne w trakcie uzyskiwania bonusów z dopasowywania umiejętności “pod kolor” danego mutagena. Wierzcie, czy nie ale nawet te bonusowe 20% do ataku nieraz potrafi uratować pada/klawiaturę przed wyrzuceniem ich za okno.

1261479874439874986 kopia

Czy ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny ?

Możesz go ocenić:

Średnia ocena: 5 / 5. Głosów: 3

Jeszcze nikt nie zagłosował ! Chcesz być pierwszy ?

Może cię zainteresować:

GWX F*ck*r

Kabson

5 prostych sztuczek usprawniających pracę z wierszem poleceń.

Kabson

Poradnik Autoit – podstawy.

Kabson

Poradnik Autoit – podstawowe operacje na plikach.

Kabson

Przeniesienie folderu użytkownika na inną partycję.

Kabson

Automatycznie optymalizujemy system w określonych odstępach czasu.

Kabson

2 komentarze

Avatar
Sabinak 2017-11-01 at 09:15

Dwie informacje się zupełnie nie zgadzają i wprowadzają tylko w błąd:
1. Kraść można bez obaw, a właściwie nawet nie kraść, co brać sobie różne rzeczy z worków, skrzyń itd. Świadkowie mogą być obok, właścicielom domów czy gospodarstw, z których coś bierzemy to zwisa. Każdy początkujący gracz od razu to zauważy.
Jedynym wyjątkiem jest obecność strażników w miastach czy bazach wojskowych – wtedy tak, trzeba uważać żeby żaden z nich nie zauważył. Z resztą gra informuje, w momencie kliknięcia na miejsce z towarem, żeby uważać, bo może się to źle skończyć.
2. W grze nie ma skrzyni, w której możemy przechowywać nadmiar ekwipunku?? 😀 Przecież są. Schowki. Pierwszy w karczmie w Białym Sadzie, później u Barona w Velen i w wielu innych miejscach. Rzeczy zostawione w jednym, pojawią się też w każdym innym miejscu, więc spokojnie można zostawić graty i odebrać je później. Z resztą mówi o tym samouczek, do którego polecam zajrzeć w trakcie, gdy się nie ma pewności, jak grać 🙂

Informacje albo do poprawy, albo komentarz do zaakceptowania, żeby nie mylić czytelników 😉

Odpowiedz
Kabson
Kabson 2017-11-01 at 11:39

@1 – musieli coś poprawić podczas którejś aktualizacji. Jak dobrze pamiętam po premierze gry ganiali wszyscy (albo ja o czymś zapomniałem)
Skrzynie pojawiły się w grze znacznie później niż moja platyna a ja sam zapomniałem o nich na śmierć.
W każdym razie – dzięki za sprostowanie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz


Obserwuj nasz blog !
Podaj swój adres email, by być informowanym na bieżąco o nowych artykułach pojawiających się na naszej witrynie.